Güzellik vaatlerinin ne kadarı gerçek?

Her gün yeni bir güzellik aleti ve yöntemi çıkıyor. Sürekli geliştirilerek insanların denemesi için yeni bir şeyler sunuluyor. Peki, bunlar ne kadar işe yarıyor?

Kadın

Güzellik vaatlerinin ne kadarı gerçek? Güzellik için bir araştırma yaptığımda eski sultanların ve hatta Cleopatra’nın bile o kadar da güzel olmadıklarını okumuştum. Bir düşünün, eskiden ne estetik vardı, ne bu kadar geliştirilmiş makyaj hileleri ve malzemeleri, ne de cilt bakım aletleri falan. Eğer güzeldiysen bunun çoğunluğu doğal güzellik ise yarısı da doğal bakımlardı.

Çeşitli bitkilerle ve yağlarla, maskelerle yapılan güzellik çalışmaları yine sonuç veriyordu. Oysa şu zamanda her şey ticari olduğu için güzellik adına üretilen bazı ürünlerin çoğu sadece bir kandırmaca. Sürekli yenilenerek yeni yöntemler bulunuyor. Bunların çoğu uygulanıyor. Ama sonuçta o lekeler güneş görünce yine çıkıyor, siyah noktalar yine oluşuyor ve takma kirpikler kullanılmadığı sürece kirpikler çok az uzamaktan öteye gitmiyor. En ufak streste parlatabilmek için paralar döktüğünüz cildinizin rengi yine soluyor.

Modern çağın aldatmacaları arasında en çok güzellik ile kandırılmak kolay. Çünkü her kadın aynaya baktığında mükemmel ve kusursuz bir yüz aynı zamanda cilt istiyor. Bunun için de hep deniyor. Bu sebeple pahalı ve gerçek dışı aletlere, güzellik salonlarına çok fazla para yatırmak pek de akıllıca görünmüyor. Bunun yerine evde ve doğal güzellik yöntemleri ile de aşağı yukarı aynı sonuca varılabiliyor.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: