GÜZELLİKLERİ MAHKEMECE TESCİLLENDİ!

İzmirli kadınların güzelliği, bakımlılığı ve özgürlüğü mahkeme tarafından da tescil edildi.

Magazin

GÜZELLİKLERİ MAHKEMECE TESCİLLENDİ! Evli bir erkek öğretmenin, dul kadın öğretmenle yaşadığı ilişkiyle ilgili ceza davası kararında İzmirli kadınları öven hâkim, "Anadolu'dan gelen erkekler, İzmirli kadınların daha özgür, daha bakımlı ve daha rahat olmalarını hep yanlış anlamışlardır" dedi.

İzmir'de bir devlet lisesinde öğretmenlik yapan M.K., 8 yıl önce eşini kaybetti. Bir süre sonra aynı okuldan meslektaşı A.R. de kendisi gibi eşini kaybettiğini söyleyince, ikili arasında duygusal ilişki başladı. Ancak bir süre sonra M.K., A.R.'nin eşinin aslında ölmediğini ve iki de çocuğu olduğunu öğrenince ilişkiyi bitirme kararı aldı. Ancak buna karşı çıkan A.R., "Haftada bir kez birlikte olmazsak aramızdaki her şeyi çocuklarına anlatırım" diye tehdit etti.

Bu teklifi kabul etmeyen M.K ise emeklilik işlemlerini yaparak okuldan ayrılıp, savcılığa başvurarak A.R.'den şikayetçi oldu. Savcılık yeterince delil olmadığı gerekçesiyle "Takipsizlik" kararı verdi. A.R. ise oturduğu semte giderek M.K.'yı gözetlemeye başladı. Bunun üzerine M.K.'nın avukatı tehdit, şantaj ve özel hayatın gizliliğini bozmak suçlamalarıyla savcılığın takipsizlik kararına itiraz etti. Dosya Nöbetçi İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gitti. Mahkeme Başkanı Ahmet Hekimoğlu da takipsizlik kararını "Yeterli delil olduğu" gerekçesiyle kaldırdı.

Hekimoğlu kararında, güzelliği, bakımlılığı ve özgür olmalarıyla ünlü İzmirli kadınların bu özelliklerini de adeta tescil etti. Kararda, 15 yılı aşkın süredir İzmir'de hâkimlik yaptığı için dava dosyalarından elde ettiği geniş deneyim ve birikimi olduğunu belirten Hekimoğlu, "Anadolu'dan gelen bazı erkeklerin, yaşına, unvanına, çoluk çocuk sahibi oluşuna bakmadan, İzmirli kadınların daha özgür, daha bakımlı, daha rahat olmalarını genelde yanlış anlayarak, ailesine olan sadakatini bozup gayrimeşru ilişkilere girdikleri, bunun da çoğunlukla zararını gördükleri, yuvalarının yıkıldığı, ağır cezalık suçlar işledikleri bilinmekte" dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: