HA SİNEMACISIN HA MÜTAHİT DEDİ!

Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, bugünün sinema anlayışını çok dikkat çekici bir sözle eleştirdi: 'Ha müteahhitlik yapıyorsun ha film çekiyorsun.'

Magazin

HA SİNEMACISIN HA MÜTAHİT DEDİ! Türk Sineması'nın son yıllardaki durumuna değinen Aslantuğ, geçmişteki anlayış ile bugünkü anlayışı karşılaştırarak çarpıcı bir eleştiri yaptı. Aslantuğ, 'O dönem ile bu dönem arasında benim algıma göre şöyle bir şey vardı; böyle tecimsel (ticari) baskıları çok hissetmeyen işler yapılırdı. Dolayısıyla proje zaten sizi ikna etmek için rezerv bir şeydi. Bugün itibariyle sadece gişe, para ilişkisinden bakıldığı için meseleye... Yani orada artık ha müteahhitlik yapıyorsun ha film çekiyorsun, hiç fark etmiyor bugün itibariyle' diye konuştu.

Türk Sineması'nın son yıllarda başarılı olduğu ifadelerini hatırlatan Aslantuğ, sinemanın sadece gişe başarısı olmadığının altını çizdi.

Ömer Kavur ile 1996 yılında 'Akrebin Yolculuğu' isimli filmde çalıştıklarını hatırlatan Mehmet Aslantuğ, 12 yıldır hiç sinema filmi çekmediğini ve bu süreçte 15'e yakın teklif aldığını belirterek, 'Eyvah dediğim bir iş yok' şeklinde konuştu.

HINCAL DA OYNAR ERMAN DA

Semih Kaplanoğlu, Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz'un iyi işlere imza attığına değinen Mehmet Aslantuğ, bu insanların ayıklanması durumunda ortaya sadece 'yapımcı sineması'nın kaldığını vurgulayarak şöyle konuştu:

'Bu yerle bizim aramız, benim kendi adıma aram çok iyi değil. Yani orada çoğalmanın imkanı yok zaten. Bunu yapıyorlar nasılsa, var orada birileri. Bunlar için de aktöre ihtiyaç yok. Hıncal Bey de oynayabilir, Erman Toroğlu da oynayabilir...'


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: