Hababam Sınıfı bir kez daha beyazperdede!

Hababam Sınıfı, yeni oyuncularla yeniden beyazperdeye taşınıyor. Yeni Hababam Sınıfı filminin oyuncuları ise 1974 yılında çekilen ilk filmde olduğu gibi yine ilan verilerek bulunacak.

Kültür-Sanat

Hababam Sınıfı bir kez daha beyazperdede! Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eseri, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Tarık Akan, Şener Şen, Adile Naşit Münir Özkul gibi usta oyuncularla kült bir yapıma dönen Hababam Sınıfı, yeni oyuncularla üçüncü kez yeniden çekilecek.

Ertem Eğilmez'in usta isimlerle birlikte çektiği film serisi, daha sonra 2004 yılında oğlu Ferdi Eğilmez'e de ilham vermiş ve Mehmet Ali Erbil, Zeki Alasya, Şafak Sezer, Mehmet Ali Alabora ve Hülya Koçyiğit gibi isimlerin yer aldığı yeni Hababam Sınıfı filmleri seri olarak yeniden çekilmişti. Üçüncü kez çekilecek yapımın senaryosu Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey tarafından kaleme alınacak ve bu yeni versiyonun yönetmen koltuğunda Damat Takımı ve Biz Size Döneriz filmlerinin yönetmeni Doğa Can Anafarta oturacak.

Filmin çekimlerinin 6 haftada bitmesi ve 2019'da vizyona girmesi planlanıyor. Oyuncu kadrosu ise 1974 yılındaki ilk filmde olduğu gibi yine ilanla bulunacak. Bu hafta başlayacak olan oyuncu seçimleri bu kez gazeteden değil, internetten verilecek. Kadronun halkın içinden insanlar arasından kurulcağı ve seçilen kişilere film çekimlerinin başlamasından önce oyunculuk dersi verileceği öğrenildi.

Hababam Sınıfı yeniden sahnede!

Hababam Sınıfı yeniden sahnede!Hababam Sınıfı için geri sayım başladı!

Hababam Sınıfı için geri sayım başladı!

Bunlarda ilginizi çekebilir: