Hacıosmanoğlu'na 30 gün ceza!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na sportmenliğe aykırı sözleri nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Diğer Haberler

Hacıosmanoğlu'na 30 gün ceza! Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olaylı derbinin faturasını kesti.

Süper Lig'de geçtiğimiz pazar günü oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı, karşılaşma sonrası Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacısalihoğlu'na yapılan saldırılarla uzun süre gündemde kalmıştı.
Yaşananlar nedeniyle hem iki kulüp hem de başkanları disiplin kuruluna sevkedilmişti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, dosyayı görüştü kararını açıkladı.

HACIOSMANOĞLU'NA 30 GÜN CEZA

Kurul, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından ve diğer sportmenliğe aykırı açıklamalarından dolayı takdiren 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Hacıosmanoğlu'na ayrıca 22 bin lira para cezası geldi. Aynı gerekçelerle disipline verilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ise ceza tayinine gerek görülmedi.

F.BAHÇE'YE 120 BİN TL PARA CEZASI GELDİ

Disiplin kurulu,Trabzonspor maçında Fenerbahçe taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları nedeniyle sarı-lacivertli kulübe toplam 120 bin lira para cezası verdi.
Trabzonspor'a ise maçta emniyet ve güvenlik tedbirlerine uyulmamasından dolayı 10 bin lira, kulüp sitesinden yapılan açıklama nedeniyle de 70 bin lira olmak üzere toplam 80 bin lira para cezası geldi. Fenerbahçe'nin internet sitesinden yapılan açıklama için cezaya gerek görülmedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: