Hafta sonu ne yapsak?

Konserler, partiler, tiyatro, sinema, festival, kitap, müzik... Ve sizin için seçtiklerimiz... Hafta sonu ne yapsak, ne yesek, ne alsak, nereye gitsek?

Diğer Haberler

Hafta sonu ne yapsak? GÜNAYFRANKIE İSTANBULSAHNE İSTANBULKALAMIŞ POSHASETRİNSIRÇACI14BOSPHORUS BREWING COMPANYOPERA HOTEL SKYVIEW RESTAURANTKONSER

Amerikalı folk-rock ikilisi "Wye Oak", 29 Mart'ta Salon İKSV'de...


Andy Stack ve Jenn Wasner'in 2006 yılında bir araya gelmesiyle kurulan grup, ilk albümleri "If Children"ı 2007'de yayımladı. Bu albümü "The Knot" (2009) izledi. Wye Oak, 2010 tarihli EP'leri de dahil olmak üzere tüm albümleriyle övgü dolu eleştiriler aldılar ve en beğenilen albümleri Civilian ise 2011'de dinleyicilerle buluştu.

TİYATRO

Yaşamaya Dair


Genco Erkal'ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan Yaşamaya Dair adlı müzikli gösterisi, 29 Mart'ta Caddebostan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek.

Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.

VİZYONDAKİLERKİTAP

Böğürtlen Kışı


ALIŞVERİŞ

Bunlarda ilginizi çekebilir: