Hafta sonu ne yapsak?

Konserler, partiler, tiyatro, sinema, festival, kitap, müzik... Ve sizin için seçtiklerimiz... Hafta sonu ne yapsak, ne yesek, ne alsak, nereye gitsek?

Diğer Haberler

Hafta sonu ne yapsak? SAHNE İSTANBUL
NANNAZARİFİRivas ClubTHE AGENCYFRANKIE İSTANBUL
En İyi Brunch Mekanları

Hafta sonunun olmazsa olması iyi bir kahvaltıdır. Hafta içinin yoğunluğu, stresi derken bir çoğumuz kahvaltı öğünü atılıyor, bu öğün için hafta sonunu bekliyoruz. Hal böyle olunca brunchlar hayatımızda önemli yer kaplamaya başladı hatta hafta sonunun vazgeçilmez programı haline geldi. Sizde bu hafta sonu iyi bir brunch keyfi yapmak istiyorsanız İstanbul'un en iyi brunch sevisi yapan mekanlarına göz atmadan geçmeyin...Büyük Şefler, Nişantaşı'nda misafirlerini kapıda karşılıyorİstanbul'un en iyi meyhaneleri...Fonda kulakları tırmalayan, insanı mırıldanmaya teşvik eden bir müzik, önünüzde çeşit çeşit meze ile bir kadeh... Yanınızda sohbet edecek dostlar da varsa meyhane keyfiniz tamam demektir. Sizinde hafta sonu için planınız bu eskimeyen kültürde eğlenmek ise İstanbul'un en iyi meyhanelerine göz atmadan yerinizi ayırmayın...

Sezonun iddialı mekanlarıBu hafta sonu hangi mekana gitsek, en son açılan mekan hangisi ya da sezonun en popüler mekanları nereler? İşte sizin için derlediğimiz İstanbul'un en iddialı mekanları...

Konser


TIM Maslak Show Center 9 Kasım’da bu yılın en özel konserlerinden birine imza atıyor: Mustafa Ceceli Senfonik

Konserde Mustafa Ceceli, şarkılarını senfonik bir orkestra eşliğinde icra edecek. Bu konser için, özel olarak her bir şarkının kompozisyonu ve notasyonu titizlikle tekrar yapılıyor. Orkestrasyonu ve şefliğini Tolga Bedir'in yapacağı bu özel konserde Mustafa Ceceli'nin hem romantik hem de hareketli şarkıları bambaşka bir lezzette izleyicilere sunulacak.

41. İstanbul Müzik Festivali Açılış Konseri


41. İstanbul Müzik Festivali’nin ertelenen açılış konseri 10 Kasım Pazar akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Şef Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın, genç kemancı Veriko Çumburidze’ye eşlik edeceği konserin öncesinde Güher ve Süher Pekinel’e festivalin 2013 Onur Ödülleri sunulacak.

Geçtiğimiz Haziran ayında 500'ün üzerinde müzisyeni 20.000'e yakın müzikseverle buluşturarak başarıyla tamamlanan 41. İstanbul Müzik Festivali’nin ertelenen açılış konserini gerçekleştiriyor.

Sinema


Bu hafta biri yerli 4 film vizyona girdi. Sinema sevenlere hafta sonu için mükemmel program. Vizyondakiler bakmadan sinema programı yapmayın... İşte bu haftanın yeni filmleri...

Vizyondakiler

Tiyatro


Antoine de Saint Exupery'nin dünyaca ünlü kahramanı Küçük Prens, 2013-2014 tiyatro sezonunda da seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Küçük Prens, 09 Kasım 2013'de Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi'nde.

Saint-Exupery’nin dünyaca bilinen eseri Küçük Prens, Türkiye’de tiyatro izleyicisinin karşısına gözalıcı bir ekiple geliyor. Bitiyatro ve Theater an der Ruhr ortak yapımı olan proje, Exupery’nin aşk, savaş ve çocukluk özlemiyle geçen hayatından esinlenmeler taşımakta ve yazarın bu ünlü eserinin yeniden okunması ve yorumlanması üzerine özel bir çalışma olarak sahnelenmektedir.

Tiyatroda farklı kültürlerin karşılıklı etkileşimini önemseyen Avrupa’nın en önemli yönetmenlerinden Roberto Ciulli’nin önderliğinde daha önce Meksika, İran, Irak ve İspanya’da sahnelenen oyunun şimdiki durağı Türkiye...

Almanya’daki Theater an der Ruhr’un kurucusu Roberto Ciulli’nin yönetimiyle sahnelenecek olan eser, Türkiye’de Bitiyatro ile izleyicilere ulaşacak. Yönetmenin Bitiyatro ekibine getirdiği öneriyle çalışmalarına başlanan yapımda; tiyatro, sinema ve televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı Laçin Ceylan ve Nihat İleri oyuncu olarak sahnedeler.

Yapım, Theater an der Ruhr’un 12 yıldır başarıyla sahnelenen ve ününe ün katan "Küçük Prens"inin bir Türkiye versiyonu olarak yoluna devam edecek.

Çocuk edebiyatına kazandırılmış bir eser olarak bilinen Küçük Prens adlı oyunun çocuklar için değil, yetişkinler için hazırlandı.


Müjdat Gezen Tiyatrosu-1881 - 10 Kasım 2013 13:00


Müjdat Gezen'in yazıp yönettiği 1881, 10 Kasım'da Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda sahnelenecek.

1881... O gün Türk halkının kaderi değişti. Türkler, ümmetten millet olmaya geçmenin ilk nefesini duydular. Çünkü “Mustafa” doğmuştu!

Yazan ve Yöneten: Müjdat Gezen
Müzik: Zülfü Livaneli
Dekor: Leyla Gezen
Kostüm: Aygül Moda Evi
Makyaj: Derya Ergün
Afiş: Bedri Baykam
İç Ses: Rutkay Aziz

Sergi


Waris Ahluwalia Mücevher Sergisi – Autoban, Karaköy, İstanbul / 18 Ekim- 9 Kasım

Hint kökenli Amerikalı tasarımcı ve aktör Waris Ahluwalia’nın kurduğu House of Waris mücevher koleksiyonu ile ilk kez Türkiye’de sergileniyor. Tasarımları daha önce Museum of Arts and Design, Colette, Phillips de Pury & Company ve National Arts Club’da sergilenen, büyük yeteneklerle çalışmış Waris’e ait mücevherleri mutlaka görmelisiniz.

İstanbul fotoğrafları Sergisi - Notre Dame de Sion Fransız Lisesi, İstanbul

14 Aralık’a kadar gezilebilen sergide Pierre Loti'nin İstanbul temalı fotoğraflarında Eyüp, Fatih, Haliç ve Boğaz'ın eşsiz anlarını görebilirsiniz. "Tüm dünya benim gördüklerimi aynen görsün istedim" diyen Loti'nin eserleri, mahallenin ortamını, insanların uğraşlarını yansıtır.

Kitap


Dünyaca tanınan klinik psikolog S. L. Lewis’ın araştırma kitaplarından sonra yayınladığı ilk romanı 'Sığınak' Kahve Yayınları’ndan çıkarak okurla buluştu.

Yazar S. L. Lewis romanını psikolojik gerilim üzerine kurarken kadına şiddet, tecavüz ve çocukluk travmaları konusundaki uzmanlık birikimini edebi dille ustaca harmanlıyor.

Kendini yalnızlıkla cezalandıran bir psikolog olan Stella Dixon’ı merkeze alan romanın seyri bir hastayla değişiyor. Gerilimin her sayfada arttığı romanın atmosferi sizi kuşatacak.

Dünyada 10’dan fazla dile çevrilen bu roman, kadına yönelik psikolojik ve bedensel şiddetin tartışıldığı bu günlerde bu meseleye farklı bir boyutla bakmanızı da sağlayacak.

Sığınak; psikolojik-gerilim öğeleriyle kurulmuş ve yazarın sürükleyici anlatımıyla sarsıcı bir ilk roman.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: