Haftasonu Ne Yapsak?

Konserler, partiler, tiyatro, sinema, festival, kitap, müzik... Ve sizin için seçtiklerimiz... Hafta sonu ne yapsak, ne yesek, ne alsak, nereye gitsek?

Diğer Haberler

Haftasonu Ne Yapsak? FLAMİNGO360 İSTANBULALBÜM CLUB ALAÇATINANNAPAYSAGEASETRİNNOSSA COSTAHotel Les Ottomans'da Dünya Kupası heyecanıBabalar Günü'nde Lacivert'te lezzetli bir buluşmaShangri-La Bosphorus'dan Babalar Günü'ne özelVogue'dan Babalar Günü Brunch'ıBabalar Günü'ne Veliaht Et'den hediye çeki!The Galliard 13. Cuma geleneğini bozuyorFESTİVAL

Shopping Fest Zorlu Center AVMKONSER

Teoman- Akasya AcıbademSERGİ

Genesis- Zorlu Center PSMSİNEMA

Bugün Vizyonda!TİYATRO

Yaşamaya Dair

13 Haziran 2014 21:00
Ali Paşa Hanı, İstanbul


Genco Erkal'ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan Yaşamaya Dair adlı müzikli gösterisi, 13 Haziran'da Ali Paşa Han'da sahneleniyor.

Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek.

Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.

KİTAP

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: