HAKAN ŞÜKÜR MAÇA DİNİ KARIŞTI

Galatasaray Kaptanı Hakan Şükür, Fenerbahçe derbisinin Kutlu Doğum Haftası’na denk geldiğini belirterek, 'Sokaklara hákim olan bayram havası tribünlere de sirayet etmeli. Allah kime nasip ettiyse o kazansın' dedi.

Magazin

HAKAN ŞÜKÜR MAÇA DİNİ KARIŞTI Ali Sami Yen Stadı'nda, Fenerbahçe ile 27 Nisan'da oynayacakları büyük derbi öncesi, Galatasaray'ın kaptanı Hakan Şükür, Zaman Gazetesi'ne bir demeç verdi. Demecinde Şükür, Türkiye Diyanet Vakfı'nca tertip edilen Kutlu Doğum Haftası'ndaki kutlamaların gayesinin, milli birlik ve bütünlüğü sağlamak, hoşgörüyü toplumun her kesimine yaymak olduğunu belirtti. Oynanacak derbinin de böylesi önemli bir haftaya yakışır tutum içinde geçmesi gerektiğini belirten Şükür, şunları söyledi:

PEYGAMBERE LAYIK OLALIM

'Dünyanın sayılı derbileri arasında gösterilen bu maçlarda, alınan tüm önlemlere rağmen her sezon mutlaka bir tatsızlık yaşanıyor. Bıçakların, satırların, küfürlerin ürpertisi, tribünlerin masum insanlarını endişeye sevk ediyor. Futbolda alınan sonuçlar, kimilerine göre önemli, kimilerine göre hayati önem taşıyabilir. Fakat biz öyle güzel bir haftanın içinde bulunuyoruz ki, kıymetini bilmek durumundayız. 'Kutlu Doğum Haftası' içindeyiz ve Peygamberimiz'e layık olmalıyız. Çocuklarımızı, gençlerimizi Peygamberimiz'in hoşgörüsü etrafında hayata hazırlamalı, yaşantılarımızı ona göre şekillendirmeliyiz. Herkesin bu maçta, içinde bulunulan haftanın atmosferi içinde hareket etmesini temenni ediyorum. Dostça ve centilmence mücadele etmeliyiz. Herkes dürüstçe elinden geleni yapmalı. Allah kime nasip ederse o kazansın.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: