HALUK BİLGİNER KAPIŞ KAPIŞ!

Haluk Bilginer'in "Oyuncuların çoğu yavşaktır" lafı için Ali Poyrazoğlu "Ona en güzel cevabı seyirci verecektir" demişti. Ancak tiyatrolar açıldı, Bilginer'in Oyun Atölyesi'ndeki yeni oyununun biletleri günler öncesinden tükendi

Magazin

HALUK BİLGİNER KAPIŞ KAPIŞ! Ekim ayıyla birlikte tiyatrolar seyirciyle buluşmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu bu sezon sekiz sahnede izleyici karşısına çıkacak. 'Ölüleri Gömün', 'Beğendiğiniz Gibi', 'Baştan Çıkarma', 'Bedensiz Kadın' ve 'Kadın Sığınağı' oyunları ilk kez sahnelenecek. Geçtiğimiz sezondan da 'Temiz Ev', 'Profesyonel', 'Vahşet Tanrısı', 'İki Çarpı İki' ve 'Kredi Kartı' oyunları devam edecek.

14 YENİ OYUN

İstanbul Şehir Tiyatroları ise 'Dört Kişilik Bahçe', 'Surname 2010', 'Alemdar', 'Tehlikeli İlişkiler' ve 'Arzunun Onda Dokuzu' oyunlarıyla seyirci karşısına çıkıyor. Nedim Saban'ın Tiyatro Kare'si, bir aileye büyük ikramiye vurması sonrasında yaşanan komik olayları anlatan 'Talih Kuşu'nu sahnelemeye hazırlanıyor. Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nda geçen sezonun sonunda izleyiciyle buluşan 'Tanımadığım Adamlar' oyunu devam ediyor. Ayrıca 'İyi Günde Kötü Günde' ve 'Ben Eskiden Küçüktüm' oyunları tiyatroseverlerle bu sezonda da buluşamaya devam edecek. Haluk Bilginer'in sahibi olduğu Oyun Atölyesi ise yeni oyun olarak Shakespeare'in 'Macbeth'ini sahneliyor. Geçen yıl sahnelenen 'Testosteron' ve '7 Şekspir Müzikali' de devam ediyor. Bu arada en çok ilgi gören oyunların başında 'Machbeth' geliyor. Oyunun bugün ve 7 Ekim'deki gösterimlerinin biletleri günler öncesinden tükendi. Bilginer'in rol aldığı '7 Şekspir Müzikali'nin biletlerinin de dörtte üçü şimdiden satıldı.

KAPALI GİŞE
Geçtiğimiz günlerde Haluk Bilginer "Oyuncuların çoğu yavşaktır" deyince meslektaşlarından büyük tepki almıştı. Hatta usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, "Haluk Bilginer'in bu sözüne en güzel yanıtı seyirci verecektir" demişti. Ancak Bilginer'in tiyatrosunun ve kendisinin sahnelediği oyunlara olan ilgi, seyircinin bu lafa aldırış etmediğini gösterdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: