Hakim "şov yaptırmam" dedi!

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin, oğlu Çınar'ın velayetini alabilmek için eski eşi Asena Atalay'a açtığı velayet davasının görülmesine başlandı. Caner Erkin'in avukatları duruşmanın gizli yapılmasını isterken Atalay’ın avukatları duruşmanın aleni yapılmasını istedi. Ortamın gerilmesi ve tartışma yaşanması üzerine araya giren hakim, " Ben iki tarafın da duruşmada şov yapmasına izin vermem. Bu velayet davası 70 milyonun velayet davası gibidir" dedi.

Magazin

Hakim "şov yaptırmam" dedi! Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in, oğlu Çınar Erkin’in velayetinin eski eşi Asena Atalay’dan alınarak kendisine verilmesi için açtığı davanın ilk duruşması görüldü. İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davacı Caner Erkin katılmadı. Davalı Asena Atalay ise avukatıyla birlikte duruşmada hazır bulundu.

“Bu 70 milyonun velayet davası gibidir”
Duruşmanın başlamasıyla birlikte Erkin’in avukatları, dosyada gizlilik kararı alınmasını isterken, Atalay’ın avukatı müvekkili aleyhine yapılan haberler nedeniyle duruşmaların aleni olarak yapılmasını istedi.

Bunun üzerine Erkin’in avukatı tepki göstererek, Atalay hakkındaki haberleri biz yaptırıyormuşuz gibi itham var dedi. Hakim ise iki tarafı da uyararak, “Ben iki tarafın da duruşmada şov yapmasına izin vermem. Bu velayet davası 70 milyonun velayet davası gibidir” ifadesini kullandı.

“Çocuğunu özel günlerde bile yalnız bıraktı”
Davacı Erkin'in avukatları Atalay'ın çocuğu özel günlerinde bile yalnız bıraktığını, çocuğun okul hayatını sekteye uğrattığını ve direkt dansı olarak adlandırılan "pornografik danslar" yapıp sosyal medyada paylaşıldığını, çocuğun para aracı olarak kullanıldığını Atalay’ın kötü alışkanlıklara sahip olduğunu gerekçe göstererek annedeki velayetin kaldırılarak çocuğun velayetinin babaya verilmesini talep ettiler.

“Annesi varken başka bir kadınla yaşaması kabul edilir değil”
Asena Atalay'ın avukatı ise Caner Erkin'in Atalay'ı yıpratmak için dava açtığını belirtti. Erkin'in çocuğunu görmeye dahi gitmediği belirtirken, Erkin'in yoksulluk nafakasını ödemediği gibi çocuk için bakım ve eğitim giderlerini karşılamadığı söyledi. Velayetin babaya verilmemesi gerektiğini belirten Atalay'ın avukatı, "Kendi annesi varken çocuğunun başka bir kadınla aynı evde yaşaması yaşayan hukuk tarafından kabul edilir değildir" dedi.

Kararını açıklayan mahkeme tanık dinlenmesi için davayı erteledi. Caner Erkin'in avukatlarının davaya ilişkin "gizlilik" talebi de mahkeme tarafından reddedildi.

KAYNAK: milliyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: