Hande Yener'e büyük şok!

İstanbul Üniversitesi'nde Bahar Şenlikleri kapsamında bu akşam sahne alacak olan Hande Yener'in konseri son dakika iptal oldu.

Magazin

Hande Yener'e büyük şok! Haber: Deniz ALTUNTAŞ / Eyuphan KURTÇU

Ünlü şarkıcı Hande Yener bu akşam İstanbul Üniversitesi'nin Bahar Şenlikleri kapsamında Avcılar kampüsünde düzenlediği etkinlikte sahne alacaktı.

Bütün hazırlıklar yapılmış hatta öğrenciler konser alanını hınca hınç doldurmuştu. Ancak üniversite yönetiminin Yapımcı Polat Yağcı'yla yapmış oldukları sözleşmeye hiç bir şekilde uymadıkları gerekçesiyle yapılacak olan konser son dakika iptal edildi. Konser alanını dolduran binlerce öğrenci konserin iptal olmasını protesto etti.

İşte ünlü şarkıcı Hande Yener'in ve Yapımcı Polat Yağcı'nın konuyla ilgili attığı tweet'ler...

İstanbul ünv. Bahar şenlikleri konserleri bu akşamdan itibaren hepsi iptal oldu üniversite yonetimi sanatçilarin ucretlerini odemedigi için

Ve sozleşme geregi hicbir sorumluklarini yerine getirmediklerinden dolayi bu aksamki @handeyener konseri dahil olmak uzere hepsi iptal oldu

Malesef çok üzgünüm!13 yıllık kariyerimde ilk kez böyle bir sorun yaşıyorum.Bu konseri gerçekleştrmek için,sabahtn beri çok çaba gösterildi

Ancak İstanbul Üniversitesi,beni sevenlerime mahçup etti..üzgün bir şekilde bu konseri gerçekleştiremeyeğimizi duyuruyorum..

Sayin istanbul üniversitesi Yonetimi sanatçilara sayginiz yok, peki bu kadar ogrenciyedemi sayginiz yok... pic.twitter.com/Ka70OVTdL6

yazarak konser alanından şu fotoğrafı paylaştı.


Polat Yağcı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 'Üzülerek tüm iyi niyetime rağmen 8 mayıs akşamından itibaren konserleri iptal etmek zorunda kaldım. İstanbul Üniversitesi bu organizasyonu bir firmaya vermiş. Firma da bir organizatörle anlaşmış. Biz de sanatçıları veren tarafız. 17 seneden beri bu sektördeyim ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Konser günü para ödenecek diye anlaştık. Normalde cuma günü ödenecekti cumartesi oldu. Cumartesi pazar, pazar da pazartesi ödeyeceğiz dediler bugüne kadar geldik. Ben tüm iyi niyetimi göstererek ilk gün Volkan Konak'ı ikinci günü Şevval Sam'ı bugün de Gripin'i Hande Yener'den önce para almadan sahneye çıkardım. Ama bugün saat 21.30 oldu hala yarın ödeme yapacağız dedikleri noktada rektörlükten yetkililerle görüştük. Onlarda 'Biz kefil olamayız' deyince Hande Yener'den itibaren Sıla, Nev ve Mustafa Sandal konserlerini iptal etmek zorunda kaldım. Asıl olan büyük bir hevesle konser alanına gelen 30- 40 bin öğrenciye oldu. Biz en çok onlar için üzüldük. Organizasyonla ilgili hiçbir sanatçının hatası, sorumluluğu yoktur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: