Hangi iki ülke yarışmaya Türkçe şarkıyla katılacak?

İsveç'te yapılacak olan Eurovision şarkı yarışmasına bu sene Türkiye katılmama kararı alsa da iki ülke sürpriz yaparak Türk halkını sevindirdi.

Magazin

Hangi iki ülke yarışmaya Türkçe şarkıyla katılacak? Bulgaristan'ı temsil edecek "Love Unlimited" (Sınırsız Aşk) adlı şarkının nakaratı Türkçe olarak "Seviyorum seni" sözleriyle başlıyor. İrlanda'yı temsil etmek isteyen Inchequin isimli müzik grubunda ise 3 Türk şarkıcı yer alıyor. Adaylar arasında ilk 5'e giren grup, çalışmalarını Türkiye'de sürdürüyor. Türk şarkıcılar, finali kazanmaları halinde Eurovision'da hem İrlanda'yı hem de Türkiye'yi temsil edeceklerini söylüyor.

Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından 1956 yılından bu yana düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasının 58.'si bu yıl Mayıs ayında İsveç'in Malmö kentinde gerçekleştirilecek. Türkiye, geçtiğimiz sene aldığı sürpriz bir kararla bu sene Eurovision'a katılmama kararı almıştı.

İrlanda'daki finallerde ilk beşe giren Inchequin Grubu Cihan Haber Ajansı'na özel performans sergiledi. Grubun Türk üyelerinden Selin Türkoğlu, "Üç Türk iki İrlandalıyız biz bu grupta. 20 yıl önce çalışmalarına başlamış bir grup bu. Bu yaz birleştik ve 5 kişilik bir grup olduk. Eurovision'a öylesine mail attık. Bir ay geçti haber gelmedi. Sonra bir mail aldık ve heyecan başladı. Daha ilk 5'in içindeyiz. 22 Şubat'ta final için yarışacağız. Türkiye'ye oy verenlerin bizim adımıza İrlanda'ya oy vereceğini düşünüyoruz. Çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Türk müziğini çok sevdiğini anlatan İrlandalı Hogh ise, "6 senedir Bodrum'da yaşıyoruz. Buraya geldikten sonra Türklere ve Türk müziğine hayran olduk. Gümüşlük'te Türk müziği ile tanıştık. Türkiye için Eurovision'da her şeyi yaparız." diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: