Hangi kaş yöntemi daha iyi?

Kadınların birçoğunun kendi yüzlerine ya da birbirlerinin yüzlerine baktıklarında ilgilerini çeken ilk yer kaşlarıdır.

Kadın

Hangi kaş yöntemi daha iyi? Kaşlar gözlerin ortaya çıkmasında ve ifadeleri yansıtmaktan en güçlü araçtır. Özellikle son dönemlerde daha yoğun bir şekilde başlayan kaşlara özenmenin çeşitli yolları çıktı. Kimileri dövme kaş yaptırırken, kimileri kıl eklenerek kalıcı kaş tekniği uygularken bazı bayanlar da kalem ya da far yolu ile destekleyerek istedikleri kaş şekline sahip olmak için çabadalar. Özellikle seyrek ve şekilsiz kaşları olanlar bu durumdan daha çok mustarip. Peki, hangi teknik kullanılarak kaşları şekillendirmek daha doğru?

Kaş dövmesi profesyonel bir yerde yaptırılmadığı takdirde zamanla dövmenin renginde yeşerme ve değişme olabiliyor. Yapıldığında yapay bir görüntü de ortaya koyan bu yöntemi uygulayanlar çok da memnun görünmüyorlar açıkçası.

Diğer bir teknik ise kıl uygulaması ile yapılan kaş konturudur. Birçok kadının güzelleşmek için uyguladığı yöntem, bazen de mecburi olabiliyor. Şöyle ki, hastalık neticesinde kaşları dökülenler, doğuştan kaşları çok az olanlar için bir kurtarıcı özelliği de gösterebiliyor. Kaşların kıl yapısı ve rengine göre pigmentler seçilerek kişinin yüz şekline ve kaş yapısına göre estetik bir biçimde yeniden şekillendirme sağlanabiliyor.

Artık birçok güzellik merkezinde bulunabilen kaş cihazı mevcut lakin bunu uygulayan kişinin de profesyonel olması çok önemlidir. Steril ortamda yapılmasına dikkat edilmek zorundadır. Ve işinin ehli kişilere yaptırıldığı taktirde memnun kalınan bir yöntem.

YAZI: Kamuran Akdemir

Bunlarda ilginizi çekebilir: