HARUN KOLÇAK TİYATRO SAHNESİNDE!

ODA TİYATRO 'sunun sahneye aktardığı "MEYHANEDE" adlı oyun Harun Kolçak'ında katılımıyla özel gösterimlerine devam ediyor.

Magazin

HARUN KOLÇAK TİYATRO SAHNESİNDE! Harun Kolçak'ın Rum külhanı Niko rolüyle sahne aldığı oyunda başlıca rolleri Ararat Mor Kaan Erkam, Hasan Bayrak, Levent Tayman ve Neslihan Yargıcı paylaşmaktalar..

Oyun öncesinde peynir rakı size dönemin yosmaları ve külhanları tarafından ikram ediliyor.

Daha tiyatronun... sokağına girdiğinizde başlıyor oyun. Çünkü Türkiye’de uzun zamandır böyle özel bir oyun sergilenmedi. Bir Ermeni meyhanesinde-o zamanlar kimsenin kimseyi hor görmediği herkesin –BİZ- dediği dönemlerde yaşanmış olması olası bir sohbet.

Sokakta kimler var bir bakın da görün. Tulumbacılar, nazarlıkçılar, macuncular, pilavcılar. Fuayede salataları yapmakta olan ve kocasından dayak yemiş Mina Hanım'a rastlayacaksınız. İçeride Acem Garson Araş, yarım Türkcesi'yle siparişinizi alıyor.

Moşe Efendi henüz hariciyedeki odasının ampulünü söndürmemiş. Birazdan çıkıp gelecek. Karısı Mualla evde yemeği hazırlamış Moşe efendiyi beklemekte. Meyhaneyi basması an meselesi.. Ketum ,kahvede son eli oynıyor. Külhani Davut ise belinde saldırma,salınarak yolda. Meyhaneye geliyorr. Bir bakış atıyor kara sevdalısı Anuş’un penceresine geçerken. Az sonra sahneye kimler gelecek kimler. Ari' in direkler arasından getirdiği sihirbaz Kirkor yaptığı numaralarla Davutu deli edecek.Bayanlar baylar,Madamalar kokonalar hepsi bu oyunda…
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: