Hasan Yıldırım Günay'da açıkladı!

''Yeni şarkıları söylemekten utanıyorum. Ne varsa eskilerde var.''

Diğer Haberler

Hasan Yıldırım Günay'da açıkladı! 5 yıl önce Büyük Kulüp’te gerçekleşen ilk albüm tanıtım gecesinde İbrahim Tatlıses’in yanındakilere, “Bana rakip mi çıkardınız Hasan’ı? diye takıldığı Urfalı türkücü Hasan Yıldırım zirve yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kendisine hemşehrisi Tatlıses’i örnek aldığını söylemekten çekinmeyen Hasan Yıldırım önceki akşam, Türkiye’nin en nezih eğlence mekanı Günay’da 3 saat süren bir program gerçekleştirdi. Programda Türk Halk Müziği, arabesk ve fantezi şarkılar söyleyen başarılı türkücü, konuklarına ülkemizin tüm yörelerini adım adım gezdirdi.


Dertli, Eşarbını Yan Bağlama, Aşkın ile Yanacağım, Garip Bir Kuştur Gönlüm, Belalım, Fincan, Bu da Gelir, Bu da Geçer, Sevda Yüklü Kervanlar, Urfalıyım Ezelden, Sivas’ın Yollarına gibi türküleri peş peşe söyleyen Hasan Yıldırım’a
konuklar da sık sık eşlik etti.

Yıldırım, geçen yıl kaybettiğimiz ünlü sanatçı Neşet Ertaş’ın Mihriban isimli eseri okumadan önce sahneden şöyle konuştu:
“O çok büyük bir ustaydı. Onun yaşadığı her sene helal olsun. Ben yeni eserleri, yeni şarkıları okumaktan utanıyorum. Onun için hep eski eserleri okuyorum. Ne varsa eskilerde var. Neşet Ertaş ustam nurlar içinde yatsın”

Hasan Yıldırım’ın bu konuşması salondan büyük alkış aldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: