Hatay'da bombalı araç patladı: 13 ölü, 30'un üstünde yaralı var

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki personel lojmanlarının yakınında bugün büyük bir patlama meydana geldi. Suriyeli plakalı bomba yüklü aracın sınırı geçişinin hemen ardından patlama olduğu belirtiliyor. Patlamada 13 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı.

Yaşam

Hatay'da bombalı araç patladı: 13 ölü, 30'un üstünde yaralı var Cilvegözü Sınır Kapısı bölgesindeki gümrük personelinin lojmanlara çok yakın bir noktada bugün saat 15.00 sıralarında büyük bir patlama oldu. Suriyeli plakalı bomba yüklü aracın sınırı geçişinin hemen ardından patlatıldığı iddiası Reyhanlı Belediye Başkanı tarafından da doğrulandı.

İşte ilk görüntüler:

Video yüklenemedi...fotoğraf...


Reyhanlı Devlet Hastanesi yetkililerinin bildirdiğine göre, 13 kişi öldü, çok sayıda da yaralı var. Yaralıların hem Türk hem Suriye uyruklu olduğu öğrenildi. Yaralılardan bazılarının hayati tehlikesinin olduğu bildiriliyor.

Yetkililer, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ettiklerini söyledi.

Hatay Vali Yardımcısı ve Sınır Mülkü Amiri Mehmet Eriş, ''Patlamanın nedeni araştırılıyor. Patlamada ilk belirlemelere göre 10 kişinin öldüğü, 30'un üstünde yaralı olduğu bildirildi'' dedi.

DEHŞETİ YAŞAYANLAR ANLATTI

Patlamayı yaşayanlar, ''Gördüğümüz manzara çok kötüydü. Kapının Suriye'ye açılan kapısında patlama meydana geldi. Çok ciddi bir panik havası var. Tam kapı vurulmuş durumda. Patlamanın meydana geldiği hasarı görünce ölü olduğunu düşünmek yerinde olur. Hedef kapı olarak alınmış'' dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: