'Hayatboyu' yakında vizyonda!

Hayatboyu, 32. İstanbul film festivalinde En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini aldı.

Kültür-Sanat

'Hayatboyu' yakında vizyonda! Son zamanlarda Türk sinemasında pek konu edilmeyen modern, burjuva aile yapısını kendine konu etmiş ve eleştirmiş olan, kurgusu, mekanları, oyunculuklarıyla Altın Koza’da adından sıkça bahsettiren fakat festivalden ödülsüz dönen Hayatboyu, en son 32. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini almıştı. Hayatboyu’nun festival yolculuğu tüm hızıyla sürüyor.

Ekim ayında festival yolculuğuna Rio de Janerio Film Festivali’yle başlayacak olan Hayatboyu, bu yıl ilk kez düzenlenen ve seçkisiyle dikkat çeken Ulan Batur Film Festivali’nde yarışacak. Avrupa’nın en prestijli festivalleri arasında yer alan Londra Film Festivali’ne seçilen film, aynı tarihlerde, Oslo’da düzenlenen Films from the South festivalinde de gösterilecek.

Bu yıl 49.’su gerçekleştirilecek Chicago Film Festivali’nin uluslararası yarışma bölümüne seçilme başarısı gösteren Hayatboyu, Chicago’nun ardından Valladolid Film Festivali, Rehovot Kadın Filmleri Festivali, Montpellier Cinemed Film Festivali ve Stockholm Film Festivali’nde izleyiciyle buluşacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: