HAYATI BELGESEL OLUYOR!

Nazan Öncel'in hayatını konu alan 'Sokak Kızı' belgeseli, çekim aşamasına geldi. Öncel'in 8 yıl muhasebecilik ve sekreterlik yaptığını gözler önüne serecek proje; son 30 yıla da ışık tutacak..

Magazin

HAYATI BELGESEL OLUYOR! Türk Pop Müziği'nin beste fabrikatörü Nazan Öncel'i konu alacak 'Sokak Kızı' adlı belgesel, ünlü sanatçının hem müzik hem de özel hayatından önemli kesitleri açığa çıkaracak. Araştırma çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlanan belgesel için tüm bilgiler toplandı ve çekim aşamasına ulaşıldı.

8 YIL SEKRETERLİK YAPMIŞ

Nazan Öncel'in kariyerini belgeleyecek çalışma aynı zamanda onun özel hayatını ve Türkiye'nin son 30 yılında yaşananları da gözler önüne serecek. Müziğe ara verdiği yıllarda 8 sene boyunca sekreterlik ve muhasebecilik yaptığı belirlenen Nazan Öncel, 'gizlisi saklısı' olmadan izleyiciye yansıtılacak.

'Sokak Kızı'nın çıkış noktası; Nazan Öncel'in kariyerinin ilk yıllarından bugüne kadar yaptığı şarkıların Türk Pop Müziği'nde bıraktığı etkiler olacak. Bu konuda ünlü şarkıcılar, besteciler, akademisyenler ve müzikseverlerin görüşleri de Nazan Öncel'in belgeselinde yer alacak. Söz konusu proje, Nazan Öncel'in kariyeri hakkında bilgi sunacak olmasının ötesinde; son 30 yılda Türkiye'de pop müziğin nereden nereye geldiğini de yeni nesile aktaracak. Belgesel, bir TV kanalında yayınlandıktan sonra DVD ve VCD olarak satışa sunulacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: