HAYATIMA GİREN İLK KADIN SEZEN AKSU

Murat Evgin “Bambaşka Bir Şehir” adlı yeni albümünde Sezen Aksu'ya yazdığı şarkıya yer verirken 'Hayatıma giren ilk kadındır' diyerek açıklama yaptı.

Magazin

HAYATIMA GİREN İLK KADIN SEZEN AKSU Murat Evgin'in yeni albümü "Bambaşka Bir Şehir"üç yıl aradan sonra çıktı.11 şarkının bulunduğu albümde dokuz şarkının söz – müziği Murat Evgin'e, iki şarkının söz ve müziği ise; Murat Evgin'in, Bartın'da yaşayan Yusuf Cengiz adlı müzisyen bir hayranına ait.


Albümde, Murat'ın 19 – 20 yaşlarındayken Sezen Aksu'ya yazdığı bir aşk şarkısı yer alıyor. Şarkının yazılışını Murat şöyle anlatıyor; "Üç yaşımda Sezen beni dudaklarımdan öpmüş!.. Hayatıma giren ilk kadın Sezen Aksu!.. Sonraki yıllarda babamla, Sezen'in bir konserine gitmişiz. Babam bana bir bakmış, ben Sezen'i izlerken resmen erimişim. Sonra şakayla karışık bu platonik aşk 19 – 20 yaşıma kadar sürdü. Sezen'i ne zaman görsem kalbim hızla çarpar, ellerim terlerdi. Bizimkiler de Sezen'e "3 yaşında bir öptün, hala kendine gelemedi " diye takılırlardı. Sanırım 1998 yılıydı, Çırağan Sarayı'nda yemekli bir davette, Sezen, Mustafa Oğuz, babam, ben ve diğer misafirler bize ayrılan masada beraber oturuyorduk. Sezen o akşam o kadar güzeldi ki gecenin sonunda eve gidip, onun için "Seni Uzaktan Sevmeme İzin Ver"i besteledim."

Seni Uzaktan Sevmeme İzin Ver

Bu gecce çok güzelsin her zaman olduğun gibi

Sanki kalbim duracak gibi

Sana bakarsan gizlice seni koklarken


Sana söylemediğim bir şeyler var hala

Belki bu şarkıda anlarsın da...

Seni uzaktan sevmeme izin ver lütfen umrunda olmasam da

Bazı aşklar ulaşılmazmış

Hayallerde yaşarlarmış

Yaşanan ne varsa bir gün bitiyor zaten

Yaşanmamış aşklar bir ömür sürer

VATAN
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: