'HAYATIMDAN MEMNUNUM'

Türkiye'nin ilk 'Sabah Şekeri' olarak gönüllerde taht kuran Şebnem Dönmez, bir kozmetik firmasının yüzü olarak adından söz ettirmeye başladı. Dönmez, tüm projelerini ve özel dünyasını içtenlikle anlattı.

Magazin

'HAYATIMDAN MEMNUNUM' Şebnem Dönmez, bugüne kadarki en büyük kırgınlığı sözlerinin yanlış aktarılması sonucu yaşadığını dile getirdi.

Güzel oyuncu Şebnem Dönmez'le güneşli bir salı günü Bebek'te buluştuk ve yeni projelerini konuştuk.

* Oyunculuğa nasıl başladınız?
Zaten sunuculuk yapıyordum. Yıllardır oyunculuk teklifleri gelirdi ama ben cesaret edemezdim. Sonra bir şekilde ucundan tutmam gerektiğini düşündüm. 'Aşkın Dağlarda Gezer' dizisiyle başladı. Ardından Haluk Bilginer'in oynadığı 'Eyvah Kızım Büyüdü' dizisi geldi. Onlarla bir giriş yaptım oyunculuğa. Sonra da ufak ufak geliştirdim meseleyi.

* Sunuculukta o kadar iyi bir yerdeyken kariyerinizin yönünün nasıl değiştirdiniz?
Olacakları önceden görüp, hayatın akışına göre hareket ettim. Ömrümün sonuna kadar 'Sabah Şekerleri'ni yapamazdım zaten. Belirli bir noktada bitecekti. Benim istediğim de şu an yaşadığım işlerdi zaten. Çok renkli bir iş hayatım var. Markaların yüzü oluyorum, reklam kampanyasında oynuyorum, özel bir gecede sunuculuk yapıyorum, program sunuyorum, tiyatro yapıyorum, sinema filminde oynuyorum. Bunlar çok eğlenceli bir alan yaratıyor bana. Şu an yaptığım seçimlerden çok memnunum.

* Yaptığınız işlerden hangisi ağır basıyor?
Aslında ağır basmıyor. Fakat oyunculuk yaparken biraz daha derin bir şeyler hissediyorum. Ama sunuculuk yaparken de çok eğleniyorum. Onun da öyle tatlı bir tarafı var.

* Bir tiyatro oyununda rol alıyorsunuz...
BKM'de 'Oyunun Oyunu'nda rol alıyorum. Ünlü bir İngiliz komedisi. Çok eğlenceli bir oyun. 6 aydır oynuyoruz. Mayıs'ta turnelere başlıyoruz. Volkan Severcan, Necati Akpınar'la bana bu rolü teklif ettiler. Hızlıca karar vermem gerekiyordu. Uzun zamandır Mehmet Ergen'le de çalışmak istiyordum zaten. Bu kişiler bir araya gelince ve oyuncular da çok iyi olunca hemen kabul ettim. Ve çok memnunum.

* Oyundaki rolünüz ne?
Brooke adında bir kızı oynuyorum. Oyuncu ama hiç iyi bir oyuncu değil. Algısı düşük bir kızcağız. Onu oynamak çok zevkli gerçekten.

* Yeni projeleriniz var mı?
Kendi web sitemle ilgileniyorum uzun süredir. Arkadaşlarım yaptı siteyi. Şu an yeni bir reklam kampanyasında yer alıyorum.

* Özel hayatınıza da dikkat ediyorsunuz. Göz önünde olmamaya özen gösteriyorsunuz...
Geçmişte o tür hatalar yaptım. 'Sabah Şekerleri'ni yaptığım dönemde yanımdaki her arkadaşımı sevgilim diye yazıyorlardı. Ben de gazetecilerin gittiği yerlere gitmemeyi öğrendim. Görünmek için gidilen mekanlar var. Oralara gitmiyorum.

* Bu sektörde sizi en çok yıpratan şey ne oldu?
Röportajların çarpıtılması. Normal şartlarda kimsenin bunu yapmaya hakkı yok. Ama bunu yapıyorlar. Bunu yapan sistem içerisinde suçluyu da bulabilirsiniz. Röportajı yapan arkadaşın suçu yok. O yazıyor veriyor. Verdiği insanlar, hiç emek vermediği şeyler üzerinde başkalarının kariyerini ve hayatını etkileyecek hareketler yapıyorlar.


Merve Nımbıyıkoğlu
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: