Haydi Roma'ya, yarı finale!..

Fenerbahçe, İtalyan Lazio'yu Kadıköy'de eze eze yendi, 1 hafta sonra Roma'da seyircisiz oynanacak rövanş için büyük avantaj yakaladı. Avrupa Ligi'nde yarı final artık çok yakın.

Diğer Haberler

Haydi Roma'ya, yarı finale!.. foto

Kadıköy’de nefes nefese

Maç tam da Aykut Kocaman’ın dediği gibi nefes nefes başladı. Her iki takım da birbirinden geri kalmamak için yüksek tempoda oynamayı tercih edince Fenerbahçe’nin klasik oyun anlayışına göre daha hızlı bir futbol yansıdı sahaya. Lazio’nun temel amacı orta sahasını kalablık tutarak ve önde basarak sarı lacivertli takımın yoğun pas trafiğine engel olmaktı. Bu sebeple topun arkasında olan taraf ilk yarıda sürekli değişti. Oyunun dengesi zaman zaman Fenerbahçe’nin lehine zaman zamanda Lazio’nun lehine kaydı. Konuk takımın etkin olduğu anlarda sarı lacivertli taraftarların yarattığı Saracoğlu atmosferi devreye girip rakip üzerinde büyük baskı oluşturdu. İkinci yarının hemen başında Onazi’nin atılmasıyla birlikte rakip on kişi kaldı. Sarı lacivertliler içinde pozisyon zenginliği anlamında daha üretken bir futbol ortaya çıktı. İlk yarıda evsahibinin en çok canını sıkan oyuncu Ederson’da sakatlanıp çıkınca Lazio artık ileride top tutabilme şansını da yitirmiş oldu. Üstün bir mücadele oynayan Kanarya taraftarlarını da mutlu eden bir sonuçla sahadan ayrıldı.

Caner’in nefis şutu

17’de Lazio defansının uzaklaştırmak istediği topa Gökhan Gönül ayak koyunca top bir anda Sow’un önünde kaldı. Senegalli oyuncunun vuruşunda top direkten dönüp oyun alanına geri geldi. 49’da Meireles ceza sahası girişinden çok iyi vurdu ancak futbol şansı bir kez daha Lazio’dan yana tavır koyunca meşin yuvarlak yine direkten döndü. 55’te Sow’un rakibin ayağından çaldığı top Cristianda kaldı. Brezilyalı oyuncu Meirelese açtı gelişine topa vuran oyuncunun şutunu kaleci çıkardı. 59’da Candreva’nın sert şutu yüreklere ağızlara getirdi ancak top yan ağlarda kaldı.78’de hakem Radu’nun elle oynadığı pozisyonda penaltı noktasını gösterdi. Webo topun başına geçip Kanarya’yı öne geçiren golü attı 1-0. 90’da Caner’in sert şutu kaleciden dönüp Kuyt’ın önünde kaldı. Hollandalı oyuncunun sert vuruşu ağlarla kucaklaştı 2-0. Yalçın Türk - Fanatik

Bunlarda ilginizi çekebilir: