Hayko Cepkin ‘Platonik’ ile hikayesini sürdürüyor…

Hayko Cepkin'in film tadında hazırlanan ve 'Geç Kaldım' klibinin devamı niteliğinde kurgulanan yepyeni klibi 'Platonik' yayında!

Kültür-Sanat

Hayko Cepkin ‘Platonik’ ile hikayesini sürdürüyor… Hazırlamış olduğu farklı konseptlerdeki albümleri, sahneye taşıdığı hikayeler, Türkiye’de hiç görülmemiş sahne performansları ve şarkı sözlerindeki derinlik ile her zaman kendisinden söz ettiren Hayko CEPKİN, merakla beklenen dördüncü video klibi ‘Platonik’i yayınladı!


Üçlemenin tamamlanmasına son bir adım…

Üçleme olarak kurgulanan ve ‘Geç Kaldım’ ile başlayan projenin devam klibi olan ‘Platonik’, hikayesi ve görsel zenginliği ile oldukça dikkat çekiyor. Hayko CEPKİN, ilk videoda nükleer savaş sonrası kendini askeri bir sığınağa kapatıp, hayatta kalmış tek kişiyi canlandırmıştı. İkinci video ‘Platonik’te ise sığınaktan çıktıktan sonra yeni dünyayı keşfetme ve arayış hikayesi anlatılıyor. “Aşkın Izdırabını…” albümünde Hayko Cepkin’in kendi bakış açısıyla değerlendirdiği aşk teması, albümün kliplerinde de yine Hayko Cepkin yaklaşımı ile bambaşka bir dünyada, bambaşka bir dil kullanılarak anlatılıyor.


MU Production tarafından çekilen klibin prodüktörlüğünü Murat Aytekin üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise ‘Paranoya’ ve ‘Geç Kaldım’da olduğu gibi yine Mustafa Özen yer alıyor. Silivri Semizkum bölgesinde, 12 saat süren bir çalışma ile gerçekleşen videonun bir bölümü, greenbox tekniği ile çekilip 3 ayrı kamera formatı kullanılarak tamamlandı. 25 gün süren post prodüksiyon aşamasında klip, kurgulanan arka planlar ve animasyonlarla zenginleştirildi. Türkiye'de ilk defa yönetmen ve yapımcı tarafından uygun görülerek ‘Da Vinci Resolve’ sistemiyle hem kurgusu hem de renklendirme işlemi gerçekleştirildi.


Hayko Cepkin’in yepyeni klibi ‘Platonik’, üçlemenin son videosu için de bir hayli merak uyandırıyor…
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: