Hayvan Koruma Derneğinden Çin'deki katliama isyan!

Türkiye’ nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden milyonlarca insanın sosyal ağlar üzerinden kampanyalar başlatarak tepki gösterdiği Yulin Köpek Yeme Festival’ inin iptal edilmesi ve bir daha düzenlenmemesi adına yapılan çalışmalara sanatçılardan ve sivil toplum kuruluşlarından destek gecikmedi.

Yaşam

Hayvan Koruma Derneğinden Çin'deki katliama isyan! Hayvan Arama Kurtarma Derneği (HAKUT) olarak Türkiye’de hayvan dostlarımızın hakları için savaşan, muhtaç oldukları bakımları, felaket anlarında kurtarılmaları ve korunmaları için faaliyet gösteren dernek yapılan katliama dur demek için Çin Konsolosluğuna dilekçe gönderiminde bulundu. Türkiye’ nin önemli sanatçılarında aralarında bulunduğu destek timi ve HAKUT, Çin Konsolosluğuna iletmiş olduğu dilekçenin yanı sıra, yarın sabahta Çin Konsolosluğunun önüne siyah çelenk bırakmaya hazırlanıyor.

Aralarında AKUT, HAKUT, HAYTAP, İstanbul Hayvan Hakları Derneği, Marmara Hayvan Hakları Federasyonu, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu’ nun da bulunduğu destek grubu, Türkiye’nin önemli sanatçılarının desteğini almaya devam ediyor. Çin’ in, Yulin kentinde dünya kamuoyunun büyük tepkilerine rağmen bu yıl da, 21 Haziran tarihinde binlerce hayvanın katledilmesine neden olacak “Köpek Yeme Festivali”nin düzenleneceğini büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. HAKUT yönetim kurulu üyesi Yonca Evcimik’ in daveti üzerine bir araya gelen isimler arasında, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Demet Akbağ, Metin Arolat, Gonca Vuslateri, İrem Derici, Çağla Şikel, Doğa Rutkya Kamal, Kerimcan Kamal, Bengü, Zeyno Gönenç, Yeliz, Ayşe Kucuroğlu, Cenk Torun, Işın Görmüş ve Metin Arolat gibi
ünlü isimler de yer alıyor.

Sizler de bu katliamı durdurabilir, sesleriniz birleştirip binlerce masum canı kurtarabilirsiniz.
Şimdi hep beraber, kendini koruyamayan bu masum canların sesi olma zamanı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: