HEDEFİNİ BELİRDELİ!

TUĞÇE KAZAZ, GİSELE BUNDCHEN GİBİ DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN MANKENİ OLMAK İSTİYOR!

Magazin

HEDEFİNİ BELİRDELİ! En çok kazanan Türk manken olduğunuz söyleniyor, bu doğru mu?

- Kimin ne kadar kazandığını bilmiyorum, bunu neye göre söylediklerini de. Ama hedefim tabii ki bir Gisele Bündchen gibi dünyanın en çok kazanan modeli olmak. (Gülüyor) şaka şaka tabii! Mesleki olarak en verimli ve en bilinçli olduğum dönemdeyim. Her zaman tüm defileler ya da çekimler için teklif alırdım ama şimdi kariyerimi ön planda tutarak seçici davranıyorum ve her işi kabul etmiyorum. Ücretimi yükselttim mi? Evet, belli bir kaliteyi tutturmak istiyorsanız, bunu yapmak zorundasınız zaten.

Türkiye’de son birkaç yıldır mankenler dünyasına ilgi azaldı gibi. Sizin bu kadar ön planda olmanızın sebebi nedir? Firmalar neden diğer meslektaşlarına oranla daha pahalı olduğu halde Tuğçe Kazaz’ı seçiyor?

- Profesyonelliğin etkisi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten de Türkiye’de modellik mesleğine karşı önyargılar var ve belki içimizdeki çürük elmaların temizlenmesi için bir süreçtir bu. Ama Türkiye’nin de dünyaya mâl edebileceği pek çok iyi manken var. Ben şu anda New York, Paris ve Milano moda haftalarında görev alıyorum. Dünyanın en ünlü modellerini çıkaran ajanslarla çalışıyor, görüşmeler yapıyorum.

BÜYÜK BİR ADIM ATTIM İTALYA'YA YERLEŞTİM

Neden Türkiye’den ‘dünya markası’ bir model çıkmıyor sizce?

- Bilemiyorum, belki hayal edip de gerçekleştirmeye cesaret edemedikleri için. Belki de zor, uzun ve pahalı bir süreç olduğu için.

Siz bu cesareti nasıl gösterdiniz peki?

- Yurtdışında yaşamak, beni çok cesaretlendirdi. Profesyonel bir çalışma için doğru insanlar çıktı karşıma. Bir de tesadüflerin ve aldığım övgülerin etkisi oldu. Önce hayal ediyorsun, sonra “Neden olmasın?” diyorsun. O ‘neden olmasın’dan sonra gerçekten büyük bir adım attım ve ıtalya’ya yerleştim. Modellik eğitimi aldım, çok sıkı bir çalışma temposu içerisine girdim. Hiçbir şeyin cesaretimi kırmasına izin vermedim.

EVLİLİK İÇİN HENÜZ ERKEN

Bir dönem aşklarınız çok konuşuldu, şimdiyse sadece işinizle gündeme gelmek istediğinizi söylüyorsunuz. Aşk ve iş bir arada yürümüyor mu?

- Bence yürümüyor. ışinizde istediğiniz noktaya geldikten sonra aşkı yürütmek daha kolay. Ama işinizle ilgili hedefleriniz varsa ve çok çalışıyorsanız, aşka zaten zaman kalmıyor. ışimle gündeme gelmek istiyorum, çünkü bir Türk model olarak Avrupa’da bilinen, aranan isimler arasına girmek istiyorum. Neden Türkiye’den de bir Gisele Bündchen, bir Kate Moss çıkmasın?

Hep iş mi var hayatınızda? Gündeminizde hiç aşk, evlilik, çocuk olmayacak mı?

- Maalesef hep iş var. Aşk olmayacak mı? Bunun için zamanım olduğunda ve hazır olduğumda olacak. Evlilik içinse henüz erken. Çocuk sahibi olmayı da çok istiyorum ama bunun için önce ideallerimi gerçekleştirmiş olmam gerekiyor.

PASTA KURSUNA GİTMEK İSTİYORUM

Arkadaşlık ilişkileriniz nasıl? Nasıl bir arkadaştır Tuğçe Kazaz?

- Göründüğüm gibiyim. Biraz çekingen bir yapım var. Her ne kadar göz önünde olan bir iş yapsam da aslında çok göz önünde olmayı sevmiyorum. ıyi bir arkadaş olduğuma inanıyorum ama çok çalışıyorum. Bu yüzden aileme de arkadaşlarıma da çok zaman ayıramıyorum.

Mankenler dünyasından arkadaşlarınız var mı?

- Var ama bir süredir İtalya’da yaşadığım için şu anda burada daha çok arkadaşım var.

Boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz?

- Pek boş zamanım olmuyor. Yolculuklar sırasında kitap okuyorum. Müzik dinliyorum, fırsat buldukça film seyrediyorum. Yapmayı çok istediğim bir şey var; o da yemek kursuna daha doğrusu pasta kursuna gitmek. ılk boş vaktim olduğunda bunu yapacağım.

MODELİN ‘BUNU GİYMEM’ DEMEYE HAKKI YOK

Paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Henüz yatırım yapacak kadar çok kazandığımı düşünmüyorum. Herkes gibi öncelikle ev sahibi olma hayalimi gerçekleştirdim. Kazandığımı şu anda daha çok yine işime yatırıyorum.

Son olarak modelliği düşünenlere tavsiyeleriniz var mı?

- Çok çalışmalarını, vazgeçmemelerini ve kesinlikle profesyonel olmalarını tavsiye ediyorum. Bir modelin “Ben bunu giymem, şunu taşımam” deme hakkı olmadığını düşünüyorum. Türkiye’den dünyaya açılabilecek çok iyi isimler çıkabileceğine inanıyorum. ınşallah ben bunun yolunu açmayı başarırım.

HOLLYWOOD’DAN TEKLİF VAR

Oyunculuk dersleri alıyorsunuz. Sinemaya mı hazırlık yapıyorsunuz yoksa?

- Oyunculuk derslerini yeni almaya başladım. Bir süredir hem Türkiye’deki çok saygı duyduğum önemli yönetmenlerden teklif alıyorum hem de Hollywood’da böyle bir imkan doğdu. Yaptığım her işi, en iyi şekilde yapmak istiyorum. şu anda sinema ilgimi çekiyor ama ilk önce model olarak istediğim noktaya gelmek için çalışıyorum. Bunu bölmek istemiyorum. Model olarak bir marka olabilmek için, tümüyle buna konsantre olmuş durumdayım. Modellikten sonra sinemada kariyer yapmayı düşüneceğim. Bu nedenle şimdiden ders almaya başladım.

MARKALAR DÖVMELERİMİ SEMPATİK BULUYOR

Neden bu kadar çok dövme yaptırıyorsunuz? Bu bir model için tehlikeli değil mi?

- Bunu bana herkes soruyor. Ama dövmelerimi seviyorum. Benim için kendimi ifade etmenin bir yolu. Rahatsızlık duymuyorum, çünkü zaten görünmesi gerekmiyorsa photoshop ile silinebiliyor. Bir de dövmelerimin çoğu görünür yerlerde değil. Defilelerde de birçok marka dövmelerimi sempatik buluyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: