HELİN’DEN KRİZ İÇİN ÖNERİLER!

Helin Avşar, Okan Bayülgen’in programına konuk oldu ve ekonomik krizi az hasarla nasıl atlatabiliriz konusunda görüşlerini izleyenlerle paylaştı. İşte stüdyodaki seyircilerin alkışladığı o öneriler.

Magazin

HELİN’DEN KRİZ İÇİN ÖNERİLER! Kanal D’de ekrana gelen Disco Kralı programının canlı yayınında sahnede hazırlanan kürsüye geçen Helin Avşar, kürsüye çıkarak temsili bir ulusa sesleniş yaptı. Okan Bayülgen’in gündemdeki konularla ilgili sorularına Helin Avşar’ın verdiği yanıtlar ilgi çekiciydi.

Avşar, 'Ekonomik krize karşı bence biraz dış borçlardan uzak durmak lazım. Kendi ülkemizin mallarını kullanalım' dedi.

İşsizlik konusunda da yorumlarda bulunan Helin Avşar, 'Bence işçi çıkartmak yerine devletimizin şu anda yaptığı pakette işçilerimizi tutup, asgari ücretten onları işyerlerinde tutmak gerekiyor' dedi.

Türkiye’nin komşuları ile ilişkilerine de değinmesi istenen Helin Avşar, 'Amerika’dan bağımsız olarak' derken, Bayülgen uyardı: 'Komşularıyla.' Helin Avşar, 'Bağımsız olarak onlarla iyi geçinmemiz gerekiyor. Çünkü bence Amerika ile de ilgili onlarla bağlarımızı birleştiriyoruz gibi geliyor. Bence komşularımız bizim için çok önemli' şeklinde konuştu.

Alternatif enerji konusunda ’rüzgar enerjisi’ni önemli gören Helin Avşar, sosyal güvenlik reformu konusuna ise 'Geçen' diyerek bu konuyu çalışmadığını ifade etti.

OKAN’DAN AKILCIL MÜDAHALE

Yerel seçim yerine erken seçim yapılması gerektiğini belirten Helin Avşar, hayvan hakları konusundaki soru üzerine, 'Kurban meselesi bence yani' dedi ve hemen Okan Bayülgen müdahale ederek, konuyu değiştirip bir gaf yapmasına izin vermedi.

Futbol konusundaki soruya 'İlgim yok' diyen Helin Avşar, eğitim sistemindeki aksaklıklarla ilgili soruya bir yanıt veremedi. Avşar, İstanbul’daki trafik sorununun çözümü için İspanya’daki çözümü önerdi ama bu çözümün ne olduğunu açıklayamadı.

Okan Bayülgen, Avşar’ın tüm sözlerinden sonra 'Bravo' diyerek ona moral vermeyi ihmal etmedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: