HER ŞEYİ BİLMEKTEN DİRSEĞİNİ ÇÜRÜTT

Bir şirketin internet sitesinde 'Her şeyi bilen kadın' olarak boy gösteren ünlü oyuncu Şenay Gürler, 'Bu imajı yansıtmak için çekimlerde hep aynı pozisyonda durduğumdan sağ dirseğim çürüdü' dedi ve ekledi: Her şeyi bilmek çok da iyi değil

Magazin

HER ŞEYİ BİLMEKTEN DİRSEĞİNİ ÇÜRÜTT Ekrana veda eden 'Avrupa Yakası'nda 'Fatoş'u canlandıran Şenay Gürler, şu sıralar internet ortamında 'Her şeyi bilen kadın' olarak karşımıza çıkıyor. Gürler, Lipton'un tanıtımı için hazırlanan 'herseyibilenkadin.com' adlı web sitesine girenlerle bir oyun oynu-yor. Ünlü oyuncu, onlardan akıllarından bir obje tutmalarını istiyor ve 20 soru sonunda bu nesnenin ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Gürler'le 'her şeyi bilen kadın' olmayı, 'Avrupa Yakası'nı ve yeni projelerini konuştuk.

İNSANLAR GICIK OLABİLİR
* 'Her şeyi bilen kadın' olmak nasıl bir duygu?
Aslında günlük hayatta o kadar her şeyi bilebilen biri değilim. Ama reklam gözüyle bakarsak, bu durumdan çok keyif aldığımı söyleyebilirim; her şeyi biliyorsun bir kere.

* Size bu konuda espri de yapılıyordur...
Evet, yapıyorlar. Ben de 'Her şeyi bilen kadın' pozumu alıp, (elini çenesinin altına yerleştirip, dirseğini masaya yerleştiriyor) 'Evet, her şeyi biliyorum' diyorum. Hatta bazen arkadaşlarım 'Çok zor bir soru sordum, bileceğini sanmıyordum ama bildin' diyorlar. Ben de 'Tabii ben her şeyi bilen bir kadınım' diye cevap veriyorum.

* Gerçekten her şeyi bilen biri olmak ister miydiniz?
İstemezdim galiba. Her şeyi bilmek aslında bir yandan güzel de günlük hayattaki karşılığı nasıl olur bilemiyorum. İnsanlar bir süre sonra seni o kadar sevmeyebilirler çünkü her şeyi, herkesten fazla bilirsen, biraz gıcık bir durum olabilir.

* Bir de 'Erkekler akıllı kadınlardan kaçar' diye bir cümle vardır...
Evet, her şeyi bilsem kimse yanıma yaklaşmazdı herhalde. Yani o kadar da iyi değil.

CEVAPLARI YÜZDE 80 BİLİYORUM
* Peki siz hiç siteye girip 'Her şeyi bilen kadın'ı yanıltmaya çalıştınız mı?
Evet ve gördüm ki; cevapları yüzde 80 biliyorum, yani o biliyor. Siteye ilk girdiğimde, 'Ne tutayım, ne tutayım' diye çok düşündüm. En çok cep telefonu tutuluyor ya, ben de onu tuttum ve hemen bildim. Sonra kendimi yanıltmak için duygularla ilgili bir şey sordum, bu kez onu bilemedim. Zaten başında, 'Duygularla ilgili ve sadece senin bildiğin bir şey değil, herkesin bildiği bir şey tutun' diyorum.

* Peki çekimler nasıl geçti?
Beş-altı saat çok yoğun bir tempoda çalıştık. Hep aynı pozisyonda olduğum için resmen sağ dirseğim çürüdü.

* Bol bol çay içiyorsunuz soruları sorarken. Çekimler sırasında ne kadar çay içtiğinizi hatırlıyor musunuz?
Orada yudum yudum içtiğim için çok fazla içtiğimi söyleyemem ama ben aslında çay içmeyi çok severim. Sabah kahvaltıda en az üç-dört bardak içerim. Gün içerisinde de su yanında başlıca içeceğim çaydır.

GÜLSE BİRSEL'LE KOMEDİ FİLMİ ÇEKECEK
* 'Avrupa Yakası' sona erdi. Neler hissediyorsunuz?
Çok tuhaf! Bir dönem kapandı işte. Hem kariyerim açısından bir dönem kapandı hem de insan hüzünleniyor. Ama bir yandan da kapınızı yeni şeylere açıyorsunuz. Bakalım ne getirecek hayat diye bekliyorum şu sıralar... Onun da heyecanı var.

* 'Avrupa Yakası'ndaki 'Fatoş biraz fazla çılgındı ama siz daha ağır bir imaj çiziyorsunuz...
Öyle bir duruşum var galiba ama aslında çok eğlenceliyimdir, delidolu yanlarım vardır.

* Peki yeni bir diziye başlamayı düşünüyor musunuz?
Bu yıl her şeyden önce tiyatro yapmak istiyorum. Bunun dışında iki sinema filmi projesi var. Birini büyük olasılıkla Gülse Birsel yazacak. Eylül ayında onu çekeceğiz. İki diziden de teklif var. Henüz anlaşma yapmadığımız için bir şey söyleyemeyeceğim.

* Gülse Bilsel'in yazdığı film nasıl bir proje olacak?
Büyük olasılıkla komedi...

KIZIM 'ÇİRKİNSİN, YAŞLANIYORSUN' DERDİ
* Erkeklerin bayıldığı, hayran olduğu bir kadınsınız. Bütün erkeklerin ilgisini çekmek, beğenisini kazanmak nasıl bir duygu?
Gerçekten, çok samimi söylüyorum; bunun çok bilincinde ya da farkında olmadan yaşıyorum...

* 24 yaşında kızınız var. Aranızda az yaş farkı olması nasıl bir his?
Biz onunla arkadaş gibiyiz. Ben ağırbaşlı görünüyorum ya, aslında o benim çok delidolu olduğumu düşünür. O benden çok daha ağırbaşlıdır.

ANNEYLE KIZ ARASINDA KISKANÇLIK OLUR DERLER...
Aslında o dönemleri de yaşadık. Kızlar ilk önce özeniyor, sonra karşısına alıyor, daha sonra rekabet başlıyor. Ama artık Duygu'yla aramızda öyle bir şey söz konusu bile değil... Duygu küçükken, 'Çirkinsin, yaşlanıyorsun' derdi bana ama şimdi tabii ki çok farklı.

ESTETİK OLARAK HERKES KOPYA GİBİ!
* Güzel kadınlarda güzelliğini kaybetme kaygısı oluyor, sizde de böyle bir şey söz konusu mu?
Tabii, insan her zaman hoş ve güzel görünmek istiyor. Ama ben asıl enerjinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Tabii ki kırışıklıklarımız olacak, yüzümüz de sarkacak ama aynı zamanda bütün bunlar senin yaşanmışlıkların da... Elbette görüntüyle ilgili bir iş yaptığım için biraz daha fiziğime, kiloma dikkat etmem gerekiyor.

* Estetik müdahaleye nasıl bakıyorsunuz?
Karşı değilim, isteyen yaptırabilir ama birbirine benzeyen yüzler görmek çok hoşuma gitmiyor açıkçası. Herkes birbirinin aynı oluyor, aynı dudaklar, aynı yanaklar, aynı gözler... Çok iyi düşünmek ve küçük birtakım müdahalelerle yetinmek gerekli.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: