Hesaplarınızda basit şifre kullanın!

Bugüne dek hep güçlü şifreler kullanamız söylendi ama Microsoft, tam tersini söylüyor!

Yaşam

Hesaplarınızda basit şifre kullanın! Microsoft araştırmacaları, şifre kullanımı konusunda genel kabul görmüş kuralları yıkan bir açıklama yaptılar. Microsoft'a göre kullanıcıların her hesap için farklı ve zor bir şifre belirlemesi, akıl karışıklığı yaratarak sonunda kullanıcıları bezdiriyor ve ardından çok önemli, hayati hesaplara bile basit şifreler atmalarına neden oluyor. Bu da bir saldırı anında, kullancıların hayati öneme sahip hesaplarının kötü niyetli kişilere kaptırmalarına kapı açıyor.

Microsoft'un tavsiyelerine göre, kullanıcıların çok önemli bir iki hesabı için güçlü şifre kullanması, düşük önemli servislerdeki hesaplarını ise hatırlaması basit bir şifre ile koruması yeterli olacak zira bu şekilde kullanıcılar önemli hesaplarının şifrelerini hatırlamakta güçlük çekmeyecekler.

Kısacası Microsoft, bugüne dek hep söylenen "güçlü şifreler üretin" tavsiyesini bir anda yerle bir etmiş durumda. Verdiği yeni tavsiyede ne kadar haklı olduğunun değerlendirmesini ise, size bırakıyoruz...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: