HEYECAN TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Yolcu konforuna odaklanan ultra lüks bir GT tarzında tasarlanmış Brivido, Volkswagen parçalarını temel alan, tamamen işlevsel dört kişilik bir hibrit prototip.

Magazin

HEYECAN TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR Güç aktarım sisteminin hibrit kısmıyla ilgili bilgi verilmedi ancak otomobilde 360 beygir güç üreten 3,0 litrelik motor ve 7 vitesli otomatik şanzıman bulunduğu söylendi.


İsmi “Heyecan” anlamına gelen Brivido 0’dan 100 km/s’ye 5,8 saniyede çıkıyor ve saatte 275 kilometre hıza ulaşabiliyor. Şirket aracın bu performansı ortaya koyarken konfordan ödün vermeyeceğini iddia ediyor.


Italdesign’ın kurucusu ve ikon olmuş bir çok otomobilin tasarımcısı Giorgetto Giugiaro şöyle dedi: “Bu gerçek bir dört kişilik otomobil yapmaya ve özellikle arkadaki yolculara, bu tür araçlarda pek sunulamayan konfor ve görünürlüğü sunmaya yönelik bir girişim.”


Aracın kırmızı renge boyalı dış gövdesi büyük ölçüde alüminyum, karbon fiber ve camdan yapılmış.
Ferahlık hissi vermesi için, ön cam, tavan, arka cam ve büyük kapı camları arka yolcu bölmesi için cam bir kubbe oluşturuyor. Arkadaki yolcular konfor ve ileri teknoloji ile çevrelenmiş.
Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenen Brivido tamamen işlevsel, yola çıkabilen bir prototip.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: