HİÇ SEVİŞME SAHNESİ YAZMADIM

’Kısa Devre’ programının konuğu olan Cem Yılmaz'dan ilginç açıklamalar

Magazin

HİÇ SEVİŞME SAHNESİ YAZMADIM Cem Yılmaz, önce elinde pembe bir bezle gelerek masayı temizledi ve yayından çıktı. Daha sonra ise koltuğuna oturdu.

TEPKİ ALIRIM DİYE MİNİ ETEK GİYMİYORUM!

Programın ilk konusu Pelin Batu’nun basına da yansıyan mini etek konusundaki serzenişleri oldu. Cem Yılmaz, 'Ben hiç giymedim, tepki alırım diye senin de söylediğin gibi giymiyorum. Sahnede Zeki Müren giymiş, etek giymiş. Yıllardır da konuşulur' diyerek konuya esprili bir yaklaşımda bulundu.

AROG’U PERDEDEN İZLEDİM, DUYGULU BİR GÜNÜMDEYİM

Cem Yılmaz, 14-15 haftalık bir emeğin ürünü olan son filmi AROG’u tüm ekip olarak yayına gelmeden önce perdedeizlediklerini Ve 'Hiç böyle bir film izlememiştim. Yapanların eline sağlık' durumu yaşadığını vurguladı.Çocuksu bir duygusallık içinde olduğunu ifade eden Cem Yılmaz, 'Duygulu bir günümdeyim, işle ilgili. Umduğumun üzerinde diyebilirim. Çok gururlandım, çok mutlu oldum. Ekibin içinde olan ve sonrasındaki yapılan işlerden pek haberdar olmayan oyuncu arkadaşlarım çok heyecanlandılar. Herkes çok duyguluydu, bir daha izlemek için can atıyorum. O da 5 Aralık’ta bütün izleyicilerle birlikte olacak. Önemli bir komedi filmi olduğunu düşünüyorum' diyerek canlı yayında duygularını izleyenlerle paylaştı.

RECEP İVEDİK’İ İZLEDİM

Pelin Batu, katıldığı tüm sinema ile ilgili organizasyonlarda Recep İvedik konusunun açıldığını belirterek Cem Yılmaz’a filmi izleyip izlemediğini sordu. Yılmaz, 'O konu benden sorulur zaten. Seyrettim televizyonda, kimse telaş yapmasın. Seyredip seyretmeme meselesi değil. Oradaki özen-özensizlik, şu ya da bu bir tercihtir. Yani bu bir tercihtir. Muhteşem bir filmi hand-cam ile de çekersiniz. Benim anlayışıma göre benim perdede görüp görmemekle ilgili tercihlerim böyle şeyler değil. Prodüksiyona yüklenmek gereği istemek, ’kostüme özenelim’ demek, bunlar işin isteyeceği şeyler. Sizin şahsen isteyeceğiniz şeyler değildir ki. Benim kanaatim o. Öyle bir şey yapmak isteyip, öyle bir şey yapmış bir kimseye, ’öyle değil böyle yapmalısın’ diyemeyiz' dedi.

GORA KIZ KARDEŞİMİN ESPRİSİ

Cem Yılmaz, ilk filmi GORA’nın ismini kız kardeşinden esinlendiğini anlattı: 'GORA ne ki! Çıkış noktası herkesin tahmin edebileceği bir şey, kız kardeşimin bir esprisidir. ’Nerelisin’, ’Goralıyım’ hahaha falan...

BENİ ATTIN MI CEM?

Cem Yılmaz, bir gün Ozan Güven’in kendisini arayarak ’Beni attın mı?’ dediğini belirtti ve ona yaptığı şakayı canlı yayında şöyle aktardı:'Aylar geçti üzerinden dün bir montaj numarası yaptık. Telefon açıp diyor ki, ’Beni attın mı?’. ’Ya seni nasıl atayım filmden’ dedim. Aramızda bir şaka bu. Çünkü oyuncunun canı bu yani. ’Ya ben orada çok güzel bir sağa dönmüştüm, acaba onu koyacak mı diye yönetmen... Oyuncu çekilir, 6 ay onu düşünür. Bu bana telefon açıp, ’Aklına oğlum gelsin, Ali gelsin’ diyor. Oğlu, ’Amca babamın sahneleri atma. Babamın sahnesini atma amca. Eve para lazım’ diyor. Sanki sahne bazında anlaşmışız.'

SETTE YANGIN ÇIKMIŞ

Cem Yılmaz, sette bir talihsizlik yaşadıklarını ve yangın çıktığını, ancak yanlarına el kamerası ile gelen birisinin 'Ne güzel yapmışsınız yanma efektini' dediğini şu ifadelerle anlattı:'Başımıza bir yangın hadisesi geldi. Set yanıyor. Kapalı mekan ve çok ciddi yanıcı malzemeler var. Birden alev aldı. Set yanıyor, içeriden birisi kendi şahsi kamerası ile gelmiş diyor ki, ’Ne güzel yapmışsın yanma efektini’ diyor. Gerçek ama bu, sonra dedik ki yanıyor burası.'Ozan Güven, bunu yapan kişinin kendisi olduğunu ifade edince herkes güldü.

FİLMİN MALİYETİ 9 MİLYON DOLAR

Filminin baştan sona kadar toplam 127 dakika olduğunu anlatan Cem Yılmaz, '95 dakika yapsak biz doymayız ki, kaç yılda bir film yapıyoruz' diye konuştu. Cem Yılmaz, filmin maliyetinin 9 milyon dolar olduğunu belirtti ve 'İnşallah izlenir' diyerek seyirciden ilgi beklediğini ifade etti.

MAYMUN PAHALI

Yılmaz, filmde maymun oynatmak istediğini ancak ücretinin çok yüksek olduğunu anlattı. 'Maymun çok pahalı, benden pahalı' diyen Yılmaz, herkesi güldürdü. Yılmaz, maymun sorununu bir insana maymun kostümü giydirerek çözdüklerinden bahsetti.

BAZI ŞEYLER ŞAKA KALDIRMIYOR

Cem Yılmaz, bazı konularda şakalar yapmadığını anlattı. Yılmaz, politik mizahın önemli bir alan olduğunu ancak bazı şeylerin üzerine konuşmak için eğlenceli olmadığını ve kendisinin iyi olduğu konularda performans göstermek istediğini belirtti.Profesyonel mizah yapmaktan imtina ettiğini ifade eden Cem Yılmaz, şaka çıkmadığını ve hoş olmadığını belirtti. Yılmaz, 'Bizim kafamıza kazınan bir şey vardır. ’Bizim ülkemiz vallahi mizah cenneti’ derler. En sevmediğim iki cümleden bir tanesi bu. Bir tanesi de ’Yaa sizin işiniz ne kolay, aç televizyonu ne olaylar var’. Yahu sen memleketi güllük, gülistanlık yap ben sana ne komikler bulurum. Sen merak etme' şeklinde konuştu.

KAFAMDAKİ ŞAKAYI YAPSAM BEN YARIN YOKUM

Bazı konularda mizah yaparak o konunun evcilleşebileceğini düşündüğünü anlatan Cem Yılmaz, bazı konuları konuşmanın komik olmadığını vurguladı. Ünlü şovmen, 'Politik mizahın iyisi zor. Bununla ilgili genel kültür gerekir, bir şey gerekir... Daha doğrusu yalnız yapan için değil, tüketen için de bir gelişmişlik ister. Mesela hep diyorlar ki, ’Amerika’da komedyen var, başkanla ilgili ne biçim şaka yapıyor’. E tamam da, seyircisi var onun. Benim kafamdaki şakayı yapsam ben yarın yokum' dedi.

23 YILLIK AŞK ÖYKÜSÜ

Cem Yılmaz, yıllar önce okulda arkadaşı ile birlikte sevdikleri iki kıza tek bir kağıt vererek ’Benimle çıkar mısın’ diye not gönderdiğini anlattı. Yılmaz, 'Yanıt geldi. ’Kabul ama şımarma’ yazıyordu' dedi ve bunu hiçbir zaman unutmadığını ifade etti. Yılmaz’ın bu hikayeyi anlatmasının ardından canlı yayına bir bayan bağlandı ve '23 yıl önce verdiğin o kağıdı saklıyorum' dedi. Ancak Yılmaz numarayı yutmadı ve arayan kişinin oyuncu Özge Özberk olduğu anlaşıldı.

KENDİME HİÇ SEVİŞME SAHNESİ YAZMADIM

Senaryolarında kendisine hiç sevişme sahnesi yazmadığını ve kadınlarla ilişkisi olmayan karakterleri canlandırdığını belirten Cem Yılmaz, 'Ben hiç sevişemedim; yazdığım hikayelerde kendime hiç sevişme sahnesi yazmadım. Bir gün öyle bir yazacağım ki, bayağı untrack’a kadar yani ilk yarı' diye konuştu. televizyongazetesi

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: