HINCAL'DAN CEM'E ÖĞÜT..

Hıncal Uluç, Haşmet Babaoğlu, Nebil Özgentürk ve Sunay Akın'ın sohbet programı 'Yaşamdan Dakikalar'da Cem Yılmaz'ın 'Yahşi Batı' filmi tartışıldı. Hıncal Uluç'un "Filmin iki saatinde 55 saniye gülmedim" diyerek başlattığı tartışma, şöyle gelişti:

Magazin

HINCAL'DAN CEM'E ÖĞÜT.. NEBİL ÖZGENTÜRK: Ben Cem Yılmaz'ın filmlerine gülüyorum, buna da güldüm...

HINCAL ULUÇ: Benim de bütün film boyunca tebessüm ettiğim anlar oldu ama kahkaha atmadım. Aynı şey 'Recep İvedik'te de başıma geldi ama 'Recep İvedik' ile 'Yahşi Batı' arasında bir fark var; 'Recep İvedik'te benim izlediğim sinema salonu dakika başı kahkahadan kırılıyordu.

'Yahşi Batı'da kıkırdama seslerini sadece müstehcen sözcüklerin geçtiği cümlelerde duydum, o kadar! Ömer Faruk Sorak'ı kutlamam lazım... 10 dakikada anlatılacak bir hikayeyi, seyirciyi bıktırmadan usandırmadan çekebilmek çok büyük bir yönetim başarısı.

BÜYÜK İŞLER BEKLİYORUM

N.Ö.: Ben 'Yahşi Batı'yı çok sevdiğimi söylemiştim. Kendi adıma söyleyeyim ben Cem'den çok büyük film beklemiyorum.

H.U.: Ben bekliyorum arkadaş. Ben Cem Yılmaz'ın çok büyük filmler yapmasını istiyorum ve bekliyorum. Çünkü onu yapacak kapasitede de olduğuna inanıyorum.

N.Ö.: Cem ticari bir çalışma yapıyor daha çok...

H.U.: Yeterince para kazanmış. Artık illa da her şeyden para kazanmayı düşünmesin. Arkasında kalacak bir Cem Yılmaz filmi bıraksın.

N.Ö.: Ben Şarlo gibi bir film beklemiyorum. Cem hâlâ biraz sinemayla haşır neşir oluyor. Hâlâ sinemasının yolculuğunu yapıyor. Ben Cem'den 5 yıl sonra iyi film bekleyeceğim galiba onu demek istiyorum. Cem şimdi kendi seyircisine, onu çok seven bizler de dahil bir eğlence yapmaya çalışıyor. Bu bazen deneme yanılma yöntemiyle yapılıyor.

Sanki 70 tane filminin en kötüsüymüş gibi konuşuluyor. Ben, iki Osmanlı tipinin 1890 yılına götürülme fikrinden yola çıkarak, eğlenceli Cem Yılmaz skeçlerinin yan yana gelmiş halini sevdim.

HAŞMET BABAOĞLU: Cem Yılmaz'dan Şarlo beklememek haksızlık olur. Cem Yılmaz bizim Şarlomuz, niye sinemada Şarlo beklemeyelim?

SİNEMA DÜZEYİ FARKLI

SUNAY AKIN: Cem olgunluk döneminde benim için...

H.U.: Kaç yıldır sinemanın içinde...

N.Ö.: Daha dört filmi var, açın bakın bir deneme dönemi vardır.

H.U.: 'A.R.O.G.'u, 'G.O.R.A'yı yaptı. Daha hala aynı turdan tecar etmenin alemi var mı ya...

N.Ö.: Türk Sineması'na çok imza atan birinin ilk 10 filmini izleyemezsiniz, onu diyorum.

H.U.: Türk Sineması'nın düzeyi ile Cem Yılmaz'ın sinemasının düzeyi çok farklı.

H.B.: Ben beğenmedim demiyorum. Çok kişi seyredecek Cem'in filmini... Çok insan da mutlu olacak... Karşılığını ticari olarak da bulacak... Aslında oradaki emeğe de helal olsun demek lazım ama bizim de eleştirilerimiz kalacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: