Hızlı oje kurutmanın yolları nelerdir?

Oje sürdünüz ama kurutmak için yeterli vaktiniz yok. Peki hızlı oje kurutmanın yolları olduğunu biliyor muydunuz? Haberin detaylarına göz atalım...

Kadın

Hızlı oje kurutmanın yolları nelerdir? Günlük hayatımızda giyime önem verdiğimiz kadar bakımımıza da önem veririz. Kombinlerimizi tamamlayan ve bakımlı görünmemizi sağlayan en önemli detaylardan biri de tırnaklardır. Kıyafet kombinasyonumuzu uyumlu ojelerle taçlandırmak bizlere daha bakımlı bir hava katar. Fakat zaman zaman her bakıma yeterli vakti ayıramadığımız zamanlar olabiliyor.

Mesela gün içerisinde yetişmeniz gereken özel bir buluşma veya toplantı var fakat evde uzun süre hazırlanmaya vaktiniz yok. Güzelliğinizden de ödün vermek istemiyorsunuz tabii. Tüm kombin tamamlandı ama tırnaklar bakımsız görünüyorsa, paniğe gerek yok! Uyumlu bir oje hızlıca bu sorunu çözecektir. Ancak sürmeye ve kurumayı beklemeye vaktiniz yok ise, haberin devamındaki detaylara bir göz atmalısınız.

BUZLU SUYU DENEYİN!

Yapmanız gereken en önemli yöntemlerden biri, oje sürdükten hemen sonra ellerinizi musluğun altına koyun ve soğuk suyun ellerinizden akmasını izleyin. Soğuk su, sürmüş olduğunuz ojenin sabitlenmesini ve kolay bir şekilde kurumasına yardımcı olacaktır. Bir kabın içerisine buz doldurun daha sonra üzerine biraz su koyun ve daha sonra tercih ettiğiniz renkteki ojenizi tırnaklarınıza sürüp buz dolu kabın içine döktüğünüz suyun içine ellerinizi batırın. Buz dolu suyun içinde ellerinizi dayanabildiğiniz kadar bekletin. Ojenin hızlı bir şekilde kuruduğunu göreceksiniz.

MAT OJELER VAZGEÇİLMEZİNİZ OLACAK!

Ojelerinizin çok çabuk kurumasını sağlayan bir diğer seçenek ise mat ojelerdir. Mat ojeler diğer ojelere oranla çok daha hızlı kurumaktadır. Eğer ki vaktiniz yok ve kurutma yöntemlerini denemek istemiyorsanız mat bir oje de tercih edebilirsiniz.

Denizde yıpranan saçlara özel bakım!

Denizde yıpranan saçlara özel bakım!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: