Hollywood'dan 'Gezi'ye bir destek daha!

Hollywood’un aktivist oyuncusu Susan Sarandon da Gezi Direnişi’ne Twitter’den destek verdi.

Dünya Magazin

Hollywood'dan 'Gezi'ye bir destek daha! Sarandon, Twitter hesabına “Türkiye’de durum karmaşık. Af Örgütü’nün kampanyasına benim gibi katılın ve Türk yetkililere işlenen suçların sona erdirilmesi için mesaj gönderin” diye yazdı. Uluslararası Af Örgütü’nün Başbakan Tayyip Erdoğan’a hitaben başlattığı imza kampanyasında “31 Mayıs’tan beri 2 bine yakın göstericinin polisin biber gazı, tazyikli su ve aşırı güç kullanması sonucu yaralandığı” belirtiliyor. Kampanya metninde şu taleplere yer veriliyor:

1) Barışçıl göstericilere karşı aşırı güç kullanımına derhal son verilmesi,

2) İfade ve toplanma özgürlüğünün sağlanması,

3) Aşırı güç kullanımıyla ilgili olarak hemen bağımsız ve tarafsız bir soruşturma başlatılması ve göstericiler ile diğer yetkililere karşı hatalı davranışta bulunanların derhal yargılanması.

Gezi Parkı direnişine dünyadan destek veren ünlüler arasında Roger Waters, Patti Smith, Brezilyalı yazar Paulo Coelho ve ABD’li düşünür Noam Chomsky gibi isimler var.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: