HOME STORE-SABANCI MAHKEMELİK!

ÜNLÜ MODA MARKASI HOME STORE’U İŞADAMI VEYSEL KADAYIFÇIOĞLU’NDAN BİNALARIYLA BİRLİKTE 75 MİLYON DOLARA SATIN ALAN ERDAL ACAR İLE FASHION TV’NİN SAHİBİ OLDUĞU MEDIASA ŞİRKETİ MAHKEMELİK OLDU!

Magazin

HOME STORE-SABANCI MAHKEMELİK! Home Store’un Emel-Erdal Acar’a geçişinden sonra olaylar arka arkaya gelmeye başladı.

İlk olay her zaman iyi niyeti ve arkadaş çevresine yaptığı yardımlarla bilinen Erdal Acar’ın çocukluk arkadaşından yediği kazıkla başladı!

Home Storu, bu krizde ciddi bir paraya (75 milyon dolar) satın alan Erdal Acar, işin başına CEO olarak çocukluk arkadaşı Ateş Öngüner’i getirdi.

Ber Art ajansın da sahibi olan Ateş Öngüner aynı zamanda Acarkent’teki tüm bilbordların haklarını da Erdal Acar’dan aldı.

Home Store’a, CEO olan Ateş Öngüner, aynı zamanda Fashion TV Genel Müdür Yardımcısı olan reklamcı Ferdağ Bakay’la komisyon karşılığı dışardan çalışmaya başladı.

Çocuklu arkadaşının komisyon karşılığı çalışma yaptığını duyan Erdal Acar’da sinirlenerek Ateş Öngüner’i CEO’luk görevinden aldı.

Bu arada Fashion TV Genel Müdür Yardımcısı olan Ferdağ Bakay, Home Store’u “milyonerler fuarı”nda yapılacak olan defileye ciddi bir para karşılığı ana sponsor yaptı.

Fakat fuarda şartlar yerine getirilmediği için Erdal Acar bu parayı haklı sebeplerden dolayı ödemedi. Ödemeyince de bu kez Sabancı Medya Grubu Mediasa ile mahkemelik oldu.

Yaşanan bu olaylardan sonra, Ateş Öngüner Home Store’daki CEO’luk görevinden olurken, şimdi Acarkent’teki bilbordların ne olacağı merak konusu? Ayrıca Acarkent sakinleri de bilbord haklarından elde edilen gelirin, Acarkent’te yaşayanların yararına kullanılması gerektiğini belirtiyorlar.

Diğer taraftan ise Fashion TV’nin sahibi olan Demet Sabancı da, kendi şirketinde Genel Müdür Yardımcılığı yapan ama aynı zamanda dışardan komisyon karşılığı reklam işlerine de bakan Ferdağ Bakay’ın anlaşmasını yeniden gözden geçireceği konuşuluyor.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: