Huawei, Apple’ı bir kez daha geçti!

Huawei, geçtiğimiz aylarda artan akıllı telefon sevkiyatı ile Apple’ı geride bırakarak ikinci sıraya yerleşmişti. Huawei artık ikinci sıraya tam olarak oturmuş görünüyor.

Yaşam

Huawei, Apple’ı bir kez daha geçti! Araştırma şirketlerinin 2018 yılı üçüncü çeyrek raporlarına göre, zirvede toplam sevkiyatın yüzde 19’unu oluşturan Samsung yer alırken, yüzde 14 ile ikinci sırada Huawei var. Apple ise toplam sevkiyatın yüzde 12’sini oluşturarak üçüncü sırada yer alıyor. Temmuz ve Eylül ayında yapılan bu sevkiyatlarda, Oppo ve Xiaomi yüzde 9’arlık paya sahip. Diğerlerine göz attığımızda ise, Vivo yüzde 8, Lenovo ise yüzde 3’lük bir paya sahip. Geriye kalan yüzde 26’lık kısmı ise diğer üreticiler oluşturuyor.

Samsung rekor derecede karlar elde etmeyi başarırken, Xiaomi özellikle Hindistan pazarında ciddi bir yükseliş sağladı. Apple ise büyük oranda yerinde saydı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: