Huawei Windows Phone'u terk etti!

Çinli telefon devi Huawei Microsoft'u üzecek bir karar aldı; Windows Phone işletim sistemli telefon üretmeyeceğini duyurdu.

Yaşam

Huawei Windows Phone'u terk etti! Huawei, yeteri kadar gelir elde edemediği gerekçesiyle Windows Phone desteğini geri çektiğini duyurdu.

Çin merkezli üretici Huawei'nin piyasada Microsoft'un Windows Phone işletim sistemini kullanan iki telefonu bulunuyordu. Firma, platformdan vazgeçme nedeni olarak satışların düşük seyretmesini ve yeteri kadar kar edememesini gösterdi. Huawei'nin iş grubunun başındaki Richard Yu, Wall Street Journal'a verdiği röportajda gelişmeyi şöyle açıkladı.

"Windows Phone OS'u kullanmayı denedik. Ancak müşterilerimizi onu satın almaya ikna etmek zordu. (Windows Phone) bizim için karlı değildi. Bu telefonlar nedeniyle iki senedir para kaybı yaşıyorduk. Dolayısıyla yeni Windows Phone'lu telefon üretimine ara vermeye karar verdik."

Windows Phone'un OEM partnerleri, son zamanlarda artış göstermişti. Ancak platformu yeni desteklemeye başlayan firmalar da Huawei'nin yaşadığı sorunları yaşıyorsa, Windows Phone'un geleceği pek parlak olmayabilir. Huawei'nin bu kararının, Çin ile Microsoft arasında zaten iyi olmayan ilişkilerin iyileşmesine katkıda bulunmayacağı kesin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: