Hukuk Öğrencileri, Zengin Mutfağı’nda Buluştu!

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem, 17 Nisan Çarşamba günü son sınıf öğrencilerini, usta oyuncu Şener Şen’in başrolünü üstlendiği “Zengin Mutfağı” adlı tiyatro oyununu izlemeye götürdü.

Kültür-Sanat

Hukuk Öğrencileri, Zengin Mutfağı’nda Buluştu! İyi insan olmadan iyi bir hukukçu olunmaz. Sanat insanı iyileştirir" düsturu ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem, 9 yıldır öğrencilerini bitirme hediyesi olarak, her yıl bir tiyatro oyununu izlemeye götürüyor.

Bu yıl ise usta oyuncu Şener Şen’in baş rolünü üstendiği “Zengin Mutfağı”nı izlemeleri adına öğrencileri için özel bir seans düzenlenmesini sağlayan Erdem, şunları söyledi:

“Sanatın insan hayatı üzerinde çok büyük etkisi olduğunu unutmamalıyız. Çünkü sanat, farklı bakış tarzı gelişmesinde, kişiliğin ve düşüncenin şekillenmesinde önemli bir araç.

Tiyatro; insanlık tarihi boyunca insana insanı insanla anlatan ve bir hukukçu için en önemli, olmazsa olmaz, düşünen ve eleştiren bakış açısını insana kazandıran sanattır. İyi bir hukukçu önce kendisine, kendi fikirlerine daha sonra da topluma, düzene ve hukuka özgürce düşünerek ve dürüstçe eleştirerek yaklaşmak zorundadır. Toplum ve hukuk düzeni ancak bu şekilde ilerler. Öğrencilerime her zaman şunu tavsiye ederim. Öncelikle iyi ve adil bir insan olmamız lazım. Unutmayalım ki iyi, adil ve özgür düşünceli bir insan olmadan iyi bir hukukçu olunmaz. Sanat ise insanı iyileştirir ve özgür kılar “

Ece-Yaman Tokat, Erol- Neşe Gönül, Didem Balçın, İlhan Molu, İsmail Küçükkaya, Melis- Hakan Börteçene, Mustafa Kemal, Elif Yüce, Nurcan-Turgay Artam, ve Zerrin Tekindor gibi ünlü isimlerin de katıldığı gecede izleyenler gösterim sonrası usta oyuncu Şener Şen ve ekibini ayakta alkışladı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: