HÜLYA AVŞAR AÇIKLADI..

Zehra'ya aranan kardeş bulunamadı..

Magazin

HÜLYA AVŞAR AÇIKLADI.. Her fırsatta kızı Zehra ’nın bir kardeşi olmasını çok istediğini dile getiren Hülya Avşar, bu amaçla 5 yıl önce Bahçelievler Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Yurdu’na başvuruda bulunarak bir bebeğin koruyucu anneliğini üstlenmek istemişti. Ancak, koruyucu annelik prosedürleri ve bekleme süresi Avşar’ ın bu isteğinin yerine gelmesine engel oldu.

Sanatçı, bu konudaki görüşlerini şöyle dile getirdi: “Bende Zehrada çok istiyorduk, ama gerek prosedürlerden gerekse bekleme süresinden dolayı vazgeçmek zorunda kaldık. Bir sürü araştırma, bir sürü kontrol. Gidip gördük. O kadar çok bebek ve çocuk koruyucu aile bekliyorki. Bu konudaki yasaların yeniden düzenlenmesi gerek.

Kim oldukları belli olan kişilerin koruyucu annelik üstlenmelerinin yolları kolaylaştırılmalı.” Hülya Avşar, şimdilerde Güneydoğu Anadolu ’dan iki çocuğun okul masraflarını karşılamak için araştırma yapıyor. “İki çocuğun okul masraflarını karşılayacağım. Onlarda Zehra ’nın kardeşi olacak. Belki sürekli olarak bizimle olamayacaklar, Zehra ile büyüyemeyecekler ama kardeş olacaklar” diyen Avşar, önümüzdeki günlerde iki çocuğun kimler olacağını belirleyecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: