Hülya Avşar eleştirilere ne yanıt verdi!

Hülya Avşar'ın Mehmet Aslantuğ'u konuk ettiği programında söylediği “Ben şeyciyim... Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın...” sözleri olay oldu. Hülya Avşar'a birçok kişi tepki gösterdi. Gelen eleştirilere ise Avşar kızı, "O cımbız çetesi ne derse desin, arkasındayım" sözleriyle cevap verdi.

Magazin

Hülya Avşar eleştirilere ne yanıt verdi! Hülya Avşar, Star TV'de yayınlanan programına Mehmet Aslantuğ'u konuk etti. Programın bir bölümünde konu kadın-erkek ilişkilerine geldi. Hülya Avşar "Ben şeyciyim. Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın" dedi.

Aslantuğ araya girerek "Tam bu değil galiba. Bu biraz sertleşmiş hali. Üretime girmesi lazım kadının. Muasır medeniyet seviyesi başka türlü olmuyor var ya Ata'nın işaret ettiği" diye yanıt verdi.

Avşar ise kadın özgürlüğüyle ilgili bir şey söylemediğini belirterek "Onu yapsın. Kadın özgürlüğüne hiçbir zaman... Evde de kadın baskın, dışarıda erkek, erkek egemenliği diyorum, erkek üstünlüğü, baskısı demiyorum. Erkek egemenliği güzel bir duygu geliyor bana" diye konuştu.

Aslantuğ ise "Özgürlükten kastın üretimde de olması dahil değil mi oraya, üretimde. Yani hayatın içinde. Yoksa gezip tozmuyor özgürlükten kasıt" sözleriyle karşılık verdi.

Avşar ise "Hayır, çalışabilir anlamında. Ben kızıma da söylüyorum muhakkak işin olsun. Kocan kim olursa olsun, dünyanın en zengin adamı da olsa senin kendi işin olsun. Ama erkek egemenliği diyorum. Bir erkek kadına sarıldığı zaman, kolunun altına girebileceğin bir erkekten bahsediyorum" sözleriyle devam etti.

Video yüklenemedi...HÜLYA AVŞAR'IN SÖZLERİ TEPKİ ÇEKTİ!

Hülya Avşar'ın kadınlar için sarf ettiği bu sözler tepki çekti. Sosyal medyadan Avşar'ı eleştiren bir çok yorum yapıldı. Hatta konu Twitter'da Trend listesine girdi. Avşar kızını Twitter üzerinden eleştirilenlerden biri de haber spikeri Nevşin Mengü'ydü.

"CEHALETİN İKTİDARI"

Mengü, Hülya Avşar’ın sözlerinin olduğu videoyu twitter sayfasından paylaştı ve altına “Cehaletin iktidarı” notunu düştü.


"HÜLYA HANIM SAÇMALAMIŞ"

Hülya Avşar'a bir eleştiri de bir başka haber spikerinden geldi. İsmail Küçükkaya, "Çalar Saat" isimli programında "Hülya hanım gerçekten saçmalamış" diyerek Avşar kızına biraz kitap okuması konusunda tavsiyede bulundu.

Video yüklenemedi...HÜLYA AVŞAR CEVAP VERDİ!

Hürriyet Gazetesi'nden Ertuğrul Özkök ise konuyla ilgili Hülya Avşar'ı arayarak "Hülya bu ne laf" diye sordu. Hülya Avşar'la arasında geçen diyalogu da köşesine taşıdı. İşte Hülya Avşar'ın Ertuğrul Özkök'e yanıtı:

"HÜLYA bu ne laf’ dedim...

“Sen de mi böyle diyorsun” diye cevap verdi.

Ne diyebilirim Hülya, söylediğin lafın önüne arkasına ne koysan anlamı değiştirmez.

*

Hülya dedi ki:


“Ben bütün bir konuşma yaptım. Kimseye çalışmayın falan demedim. Tam aksine çalışın diyorum. Kendim hâlâ çalışan bir insanım. Zehra’yı da çalışacak bir kadın olarak yetiştiriyorum.”

*

Peki ortadaki o laf ne öyleyse?

Hülya dedi ki:

“Kadının evde yapması gereken şeyler var. Çocuğuna bakacak, evde yemeği yapacak. Bunu iki işi birden beceremiyoruz. Bak bunu ben de beceremedim. Ayrılıklarım bu yüzden oldu. Boşanmaların çoğu bu yüzden oluyor.”

İyi de ortaya koyduğu o cümle ne oluyor?

Hülya dedi ki:

“Ortadan cımbızla çekip almışlar, onun üzerinden TT olma numaraları çekiliyor, sosyal medya infazları yapılıyor...”

*

Yazabilir miyim bunları?

“Yaz ama sakın ‘Hülya lafını geri aldı’ falan deme. Ben söylediğim sözün arkasındayım. Ve o cımbız çetesi ne derse desin, konuşmamın tamamında söylediklerime sadığım ve arkasında duruyorum.”

Bunlarda ilginizi çekebilir: