HÜRREM'İN YÜZÜĞÜ SATIŞ REKORU KIRDI!

Hürrem Sultan yüzüğünün 1 milyon adetten fazla sattığı bildirildi.

Magazin

HÜRREM'İN YÜZÜĞÜ SATIŞ REKORU KIRDI! Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Ayhan Güner, 'Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ı canlandıran oyuncunun kullandığı yüzüğün 1 milyon adetten fazla sattığını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Osmanlı Saray kültüründeki elmaslı takıların Türkiye'de yapılan yeni üretimleri dünya mücevher pazarında ciddi bir yere sahip olma potansiyeli taşıyor. Özellikle Orta Doğu'da Türk dizilerinin aldığı rekor izlenme oranları ile Türk mücevher ve giysi modasına duyulan hayranlık nedeniyle Orta Doğu pazarı mücevher ihracatı için çok büyük bir potansiyele sahip. Bu nedenle, zengin mücevher kültürümüzü çağdaş bir yorum ile dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl düzenlediğimiz yarışmanın konseptini 'Çağdaş Yorum İle Geleneksel Türk Mücevheri' olarak belirledik. Osmanlı mücevher kültürünün çağdaş yorumları, iç ve dış pazarlarda ürünlerimizin tasarım gücüyle var olmasına katkıda bulunacak. Yarışmada ödül alan tasarımcıların eserleri, kendilerinin gözetiminde sponsor kurumlarca üretilecek ve başarılı tasarımcılarımız böylelikle dünya pazarlarına açılma fırsatı yakalayacak."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: