I PHONE'DAN ERKEKLER İÇİN FLÖRT REHBERİ!

Yeni bir enerji içeceği için yayınlandı ama "biraz" abartıya kaçtı: İşte şok eden iPhone uygulaması.

Magazin

I PHONE'DAN ERKEKLER İÇİN FLÖRT REHBERİ! Bir enerji içeceğinin promosyon çalışmaları kapsamında hazırladıkları iPhone uygulaması, özellikle kadınlardan ağır eleştiriler aldı. Şirket amaçlarının yalnızca 'Erkeklerin kadınları etkilemek için ne kadar ileri gidebileceklerini, mizahi bir dille anlatmak' olduğunu açıkladı.

Orijinal adı 'Amp Up Before You Score' olan yazılım, aslında erkeklere yönelik bir tür flört rehberi olarak tasarlanmış. 24 kadın stereotipinin ilüstrasyonlar eşliğinde tanıtıldığı uygulamada, her kategori için ilk randevuda "sonuca götüren"ipuçları ve çeşitli klişelere yer veriliyor.

'Rebound Girl' (Ribaund Kızı), 'Married' (Evli), 'Artist' ve 'Punk' gibi kategori başlıklarında sınıflandırılan kadınlar üzerinde "yeteneklerini deneyen" çapkınlara; civar otellerin iletişim bilgileri ve etkileyici sözler gibi, aklınıza gelebilecek her tür 'destek' sunulmuş.

Daha kötüsü de var..

Şu sıralar sosyal medyanın en hararetli tartışma konularından biri olan yazılımın tartışmasız en büyük gafı ise erkekleri, başarıyla sonuçlandırdıkları 'icraatlara' ilişkin detayları, Twitter ve Facebook gibi popüler sosyal paylaşım siteleri üzerinden duyurmaya teşvik etmesi!

Gecikmeli de olsa, enerji içeceği için oluşturdukları 'AMPwhatsnext' kullanıcı adlı Twitter hesaplarını kullanarak tüm siber-alem karşısında özür dilemek zorunda kalan şirket, yazılımı iPhone App Store'dan da geri çekeceğini açıkladı; ancak henüz bu açıklama gerçeğe dönüşmüş değil..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: