İBO, “GİZLİ TANIK POYRAZ” İÇİN NELER DEDİ?

İbrahim Tatlıses hakkında çıkan haberlere bir basın açıklamasıyla cevap verdi. İşte Tatlıses'in açıklamaları;

Magazin

İBO, “GİZLİ TANIK POYRAZ” İÇİN NELER DEDİ? "27.01.2012 tarihinde çeşitli medya kuruluşlarında ve internet sitelerinde, “Gizli Tanık Poyraz’dan Tatlıses Hakkında Şok İddialar” başlığıyla bir habere yer verilmiştir. Haberin içeriğinde, Birinci Ergenekon Davası’nda dinlenen gizli tanık Poyraz’ın mahkemede verdiği ifadede; “İbrahim Tatlıses Drej Ali’nin korumasındaydı. Koruması karşılığında ona yüzde 20 pay veriyordu. Drej Ali çok istiyor diye Kürşat Yılmaz’a gitti. Yılmaz ise yüzde 40 aldı. Ondan da kaçıp Peker’e sığındı. Peker ise yüzde 60 aldı…” şeklinde beyanlarda bulunduğu belirtilmiştir.

İfadede belirtildiği şekilde herhangi bir kişiden bir koruma talebim olmadığı gibi, adı geçen kişilerin de böyle bir istek ve girişimleri olmamıştır. Kaldı ki saygın bir işadamı olan Ali Yasak hemşerim olup, 30 yıllık dostluğum ve arkadaşlığım olan bir kişidir. İddialar kendi içerisinde tutarsız, çelişkili, gülünç ve inandırıcılıktan uzaktır.

Böylesine önemli bir davada, cevap hakkı bulunmayan kişilerin isimlerinin, sırf dikkat çekmek amacıyla kişilik hakları ve saygınlıkları zedelenecek bir biçimde kullanılmasının ve bunların medyada dile getirilmesinin, haberlerin hedefinde yer alan kişiler açısından telafisi imkansız zararlara yol açacağı tartışmasızdır. Hiçbir gerçekliği bulunmayan bu ifade ve beyanları kabul etmediğimi, bu beyanların dikkat çekmeye çalışan bir meczubun hezeyanlarından ibaret olduğunu tüm kamuoyunun bilmesini ister, saygılarımı sunarım.

İbrahim Tatlıses"
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: