İbrahim Erkal'ın beyin ölümü gerçekleşti!

Sanatçı İbrahim Erkal'ın hayati fonksiyonlarının devam ettiği ancak beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

Yaşam

İbrahim Erkal'ın beyin ölümü gerçekleşti! Beyin kanaması nedeniyle tedavi gören sanatçı İbrahim Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleştiği ancak hayati fonksiyonlarının devam ettiği belirtildi.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren ses sanatçısı İbrahim Erkal ile ilgili hastaneden açıklama yapıldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği adına Doç. Dr. Necdet Sağlam yaptığı açıklamada, “Geldiğinden beri derin koma tablosu var. Bu tabloda bir düzelme olmadı. En son bugün yapılan tıbbi değerlendirmede hekimlerimiz beyin ölümünün gerçekleştiğine dair tespitleri yaptılar. Fakat kalp de diğer oranların hayatiyeti yaşamsal destek ünitemizde sürdürülmektedir" dedi.

İLK 72 SAAT ÖNEMLİ

Sağlam açıklamasının devamında, “Yaklaşık 48 ile 72 saatlik bir süre öngörülüyor, hayati fonksiyonlarının devam edebilmesi için. Hep beraber bekleyeceğiz. Ailenin kararı olursa uygulayacağız ama biz tıbbi desteğimizi devam ediyoruz. Biz hayati fonksiyonları sürdüğü sürece desteğe devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Erkal'ın menajeri Hakan Özkul'da ilk etapta 72 saatlik süreci bekleyeceklerini söyledi.

ERKAL'IN KADEŞİ: “UMUDUMUZU KESMİYORUZ"
Kardeşi Abdullah Erkal ise, “Görünen tablo bu. Yine de Rabbimizden umut kesmiyoruz. Dua edin lütfen. Kalp atışları devam ettiği sürece mevlam neylerse güzel eyler. Kimseyle görüşmedik. Hocamdan bilgisini aldık. Beklemekten başka çaremiz yok" şeklinde konuştu.

Doc. Dr. Sağlam, son olarak, Erkal'ın hastanedeki ilk değerlendirmede yaşamsal fonksiyonlar açısından değerlerin düşük olduğunu tedavi sürecinde de düşük olduğunu şuan ise beyin ölümünün gerçekleştiğini dile getirdi.

Açıklamanın ardından Sanatçı İbrahim Erkal'ın yakınları hastane önünde beklemeye devam etti.

ORGANLARI BAĞIŞLANACAK MI?
sozcu.com.tr'de yer alan habere göre, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’inde tedavi görmekte olan usta sanatçının doktorlarının “Beyin ölümü gerçekleşti ancak diğer organları hâlâ çalışıyor” açıklaması ise akıllara “Erkal’ın organları acaba bağışlanacak mı?” sorusunu getirdi.

AİLE KESİNLİKLE İSTEMEDİ
Erkal’ın tedavi sürecinin başından bu yana her zaman yanında olan Maltepe Erzurumlular Vakfı Başkanı Süha Dengizek’in açıklamaları soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Dengizek, “İbrahim kardeşimizin beyin ölümü gerçekleşti. Hastanenin başhekimi aile ile organ bağışı için görüştü. Aile kesinlikle kabul etmedi. Sağlık Bakanı Recap Akdağ da aileyi üç kez aradı. Sevenleri ve ailesi bir an olsun hastaneden ayrılmadı” diye konuştu.


İBRAHİM ERKAL KİMDİR?

İbrahim Erkal, 10 Ekim 1967 tarihinde Erzurum'un Narman ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını doğup büyüdüğü Narman ilçesinde tamamladı. Lise öğretiminin ardından Musa Eroğlu Müzik Eğitim Merkezi binasında solfej ve nota dersleri almaya başlayan Erkal, gecceleri de mekanlarda sahne alıyordu.

Askerlik görevinin ardından Erzurum'a dönse de, 1989 yılında yeniden İstanbul'a gitmeye karar verdi ve İstanbul'da garsonluk yapmaya başladı. Garsonluk yaptığı esnada bir yandan da Telden Dile Müzik Merkezi'nde eğitim görmeye devam eden İbrahim Erkal, 1984 yılında İbrahim Güzelses adıyla "Sarhoş Baki" adlı albümünü çıkardı.

İlk albümüyle sesini duyuramasa da aynı yıl kendi adıyla bir albüm daha çıkarmaya karar verdi. 1992 yılında albümün parçalarını tamamladı. 1993 yılında albümünü birçok plakçıya dinletti ancak olumlu bir sonuç alamadı. Kimseden ses çıkmayınca Erzurum'a dönen İbrahim Erkal, Erzurum'a dönerken şans eseri İskender Ulus'la tanıştı. Tanışmanın ardından Ulus Müzik etiketiyle tamamladığı "Tutku" adlı albümünü çıkardı ve Aynı yıl Galatasaray takımı için "Ölümüne Cim Bom" adlı sekiz parçadan oluşan bir albüm yayınladı.

8 Temmuz 1996 tarihinde "Gönlünüze Talibim" adlı üçüncü albümünü yayınladı ve bu albümle yıldızı parladı. Albümündeki tüm şarkılar hit oldu ve albümün ilk şarkısı olan "Unutmayacağım" şarkısı herkes tarafından çok beğenildi ve ardından "Canısı" adlı parça yayınlandı ve neredeyse tüm ülkede bir anda dilden dile dolanan bir parça haline geldi.

1996 yılında "Canısı" adında bir filmde başrol oynayan İbrahim Erkal, oldukça beğenildi ve film de yüksek izlenme oranına sahip olunca dizi yapılmasına karar verildi. 1997 yılında dizi olarak ekranlara gelen "Canısı"da 26 bölüm boyunca reyting rekorları kırıldı.

1998'de "Sırılsıklam", 2000'de "De Get Yalan Dünya/Nasıl Sevmiştim", 2001 yılında "Su Gibi", 2004'te "Gönül Limanı", 2008'de "Aranağme", 2011'de "Burnumda Tütüyorsun" ve 2015'te "Nefes 1" adlı albümlerini piyasaya sürdü.

14 Nisan 2017 tarihinde evinin otoparkında baygın şekilde bulunan İbrahim Erkal, yoğun bakımda tedavi görüyordu. 9 Mayıs 2017 günü yaşam mücadelesini kaybetti ve hayata gözlerini yumdu...

Kaynak: DHA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: