İBRAHİM TATLISES HAPSE GİREBİLİR!

Yargıtay, çete davasında 1 yıl 10 ay hapis cezası alan ancak cezası ertelenen İbrahim Tatlıses ile Alişan’ın ‘cezasının ertelenmemesi gerektiğini’ belirterek kararı bozdu

Magazin

İBRAHİM TATLISES HAPSE GİREBİLİR! Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralan ve Almanya’da tedavi gördükten sonda dün yurda dönen İbrahim Tatlıses ile Alişan’a Yargıtay’dan kötü haber geldi. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Tatlıses ve Alişan’ın da aralarında bulunduğu 42 sanıklı çete davasında geçtiğimiz yıl karar çıkmıştı. Mahkeme Tatlıses ve Alişan’ı ‘örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün hapisle cezalandırılmış, suç işlemeyeceklerine yönelik olumlu kanaat oluştuğunu belirtilerek cezaları ertelemişti. İki sanığın 5 yıl suça karışmaması halinde cezalarının ertelenmesine hükmedilmişti.

Ancak bu karar Yargıtay’dan döndü. Yargıtay 6. Ceza Dairesi, iki sanığa verilen 1 yıl 10 ay 15 gün cezanın ertelenmeden uygulanmasını istedi. Yargıtay 6. Ceza Dairesi Başkanı ve 4 üyenin oy birliği ile verdiği karar İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştı. Mahkeme söz konusu dava dosyasını yeniden inceleyecek ve tekrar karar verecek.


Suit dairede tedavi görecek
İki aydır Almanya’da fizik tedavi gören İbrahim Tatlıses, dün akşam üstü İstanbul’a döndü ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Maltepe’deki Türkiye’nin en gelişmiş sağlık merkezlerinden biri olan Darüşşafaka Maltepe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Havalimanından 10 polisin eşlik ettiği Tatlıses’i taşıyan ambulansın üst kısmına bile görüntü alınmasını engellemek için beyaz perde çekildi. Sanatçının hastaneye girişinin ardından Prof. Tunç Akkalyon, “Sayın İbrahim Tatlıses’in tedavisi 2 Haziran’dan itibaren merkezimizde sürdürülecektir. Sayın Tatlıses’e tıbbi ve sosyal gereksinimleri gözönüne alınarak yeniden düzenlenen bir suit daire tahsis edilmiştir. Sanatçımızın morali gayet iyi...” açıklamasını yaptı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: