İBRAHİM TATLISES, İSTANBUL'A DÖNDÜ!

Şişli Nurol Plaza'da bulanan stodyoda çekilen İbo Show programının çıkışında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan ve tedavi amacıyla Almanya'ya giden İbrahim Tatlıses, Türkiye'ye döndü.

Magazin

İBRAHİM TATLISES, İSTANBUL'A DÖNDÜ! Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'i getiren 'TC İbo' isimli özel uçak, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne indi. Uçağın, kameraların görüntü almaması için pistin uzak bir noktasına gitmesi dikkati çekti. İbrahim Tatlıses, havaalanında oğulları İdo ve Ahmet Tatlı tarafından karşılandı. Uçaktan ambulansa alınan Tatlıses, tedavisinin süreceği Maltepe'deki Daruşşafaka Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Tatlıses, 14 Mart'ta, Şişli'deki Nurol Plaza'da bulunan stüdyoda çekimleri yapılan İbo Show programının çıkışı sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucunda başından yaralanmıştı. Tatlıses, bir süre Acıbadem Maslak Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra, Almanya'nın Münih kenti yakınlarındaki Murnau Kliniğine gitmişti.

DÖNÜŞ YOLUNDA ŞOKE EDEN KARAR

Uzun süredir tedavi gördüğü hastaneden bu sabah taburcu edilen İbrahim Tatlıses'e kötü haber. Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralan ve Almanya’da tedavi gören sanatçı İbrahim Tatlıses ve Alişan’a Yargıtay’dan kötü haber geldi.

TATLISES VE ALİŞAN’IN ÇETE DAVASI

Toprak operasyonu kapsamında açılan çete davasında İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanatçı İbrahim Tatlıses, Alişan gibi isimlerin yargılandığı 42 sanıklı davada geçtiğimiz yıl karar çıkmıştı. Mahkeme şarkıcı İbrahim Tatlıses ve Alişan’ı ‘örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün hapisle cezalandırılmış ve Tatlıses ve Alişan’ın suç işlemeyeceklerine yönelik mahkemede olumlu kanaat oluştuğunu belirtilerek cezayı ertelemişti. Yani iki sanığında 5 yıl suça karışmaması halinde, cezalarının ertelenmesine hükmetti.

YARGITAY : CEZAYI ERTELEMEYİN

Ancak mahkemenin bu kararı Yargıtay’dan döndü . Söz konusu karar dosyası, temyiz için Yargıtay’a gönderildi. Yargıtay 6. Ceza Daire dosya üzerinde kararını verdi. Mahkemenin cezayı erteleme kararını doğru olmadığını belirten Yargıtay, Tatlıses ile Alişan’a verilen cezada hükmün açıklanmasının ertelenmemesi gerektiği yönünde karar verdi. Yani iki sanığı verilen 1 yıl 10 ay 15 gün cezanın ertelenmeden uygulanmasını istedi. Yargıtay 6. Ceza Dairesi Başkanı ve 4 üyenin oy birliği ile verdiği karar İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştı. Mahkeme söz konusu dava dosyasını yeniden inceleyecek ve tekrar bir karar verecek.

TATLISES’İN ‘MAĞDUR’ SIFITAYLA İFADESİ ALINACAK

Öte yandan sanatçı İbrahim Tatlıses’e ilişkin suikast soruşturması da devam ediyor. Soruşturma savcısı Ali Haydar, Tatlıses’in Türkiye’ye gelmesini bekliyor. Savcı Haydar’ın Tatlıses’in Türkiye’ye dönmesi halinde ‘mağdur’ sıfatıyla ifadesini alacağı öğrenildi. Savcı Haydar’ın, Tatlıses’den saldırı gecesini anlatmasını isteyeceği öğrenildi.

İBO'NUN YAKINLARI HAVALİMANINDA

Almanya'daki tedavisinin ardından Türkiye'ye bugün dönmesi beklenen İbrahim Tatlıses'i karşılamak üzere oğlu İdo ve kardeşi Hüseyin Tatlı, Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldi. Sık sık telefonla konuştuğu görülen İdo, kameraları farkedince Genel Havacılık Terminali'nin bekleme salonuna girdi. Tatlıses'in uçağının saat 17.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmesi beklenirken, oğlu İdo, kardeşi Hüseyin Tatlı ve bazı yakınları da havalimanında beklemeye devam ediyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: