İBRAHİM TATLISES'İ ROBOT YÜRÜTECEK!

Uğradığı silahlı saldırı sonrası sol tarafı felç olan İbrahim Tatlıses, ‘Lokomat’ (Robotik Yürüme Sistemi) ile tekrar yürüme yeteneğini kazanacak

Magazin

İBRAHİM TATLISES'İ ROBOT YÜRÜTECEK! 14 Mart’ta uğradığı silahlı saldırı sonrası sol tarafı felç kalan ve 58 gün Almanya’da fizik tedavi gördükten sonra önceki gün İstanbul’a dönen İbrahim Tatlıses’in tedavisine başlandı. Maltepe’deki Romatem - Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde dün sabah Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon yönetiminde tedavi programı başlatıltı. Kalyon, “Genel durumu son derece iyi. Morali üst düzeyde. Tedavide rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra robotik yürüme eğitimine yer verildi. Robotik Yürüme Sistemi’nin diğer adı Lokomat” dedi.

Kalyon, “Beyin ya da omurda oluşan hasar nedeniyle felç olan hastaların rehabilite edilmesinde robot teknolojisinden faydalanmaktayız. Hastalar karşılarına konan aynada yürürken kendilerini gördüğünü ve derin duyu sayesinde yürüdüklerini hissedebildiklerini ifade ediyor. Hastaya psikolojik motivasyon kazandırmakta birliktebeyne yürümeye en yakın şekilde uyarı gönderiliyor. Bu tedaviyi elle ya da bir başka şekilde uygulamak mümkün değil. Tedavi süresi hastadan hastaya çok değişebilir. Hasta ne kadar erken başlarla tedavi de o kadar kısa sürede olumlu etki gösterir” diye konuştu.


Kızı ilk kez görüntülendi
İbrahim Tatlıses’in öğretmen Adalet Durak’la yaptığı evlilikten dünyaya gelen 3 çocuğundan Güldem Tatlı, dün kendisini ziyarete oğluyla birlikte geldi.

‘Aleyhte temyiz yok’
Avukatı Ahmet Küçük, önceki gün Yargıtay’ın Tatlıses’in çete davasından aldığı ve geçmişte ertelenen 1 yıl 10 ay hapis cezası hakkında uygulanma kararı vermesiyle ilgili açıklama yaptı. Ahmet Küçük, “Mahkemece verilen karar sadece tarafımızdan temyiz edilmiş olmakla aleyhe temyiz yoktur. Karar hükmünün açıklanmasının geri bırakılması yönünde bir değerlendirme yapılmadığından bozulmuştur. Mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılması yönünde bir karar verildiği takdirde müveklimin sabıkasına dahi işlenmeyecektir” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: