İç çamaşırı seçiminin ipuçları!

Modayı takip etmek, her zaman şık görünmek biz kadınlar için büyük mutluluktur.

Diğer Haberler

İç çamaşırı seçiminin ipuçları! Sezonun en moda renklerinden seçtiğimiz kıyafetleri tercihe göre ışıltılı ya da sade aksesuarlarla tamamlamak en büyük zevkimizdir. Kendi kafamızda oluştururuz kombinleri uzmanmışçasına... Dış görünüşümüze önem verir, kıyafetlerimizi özenle seçeriz de iç çamaşırı konusunda ne kadar bilgiliyiz? Şıklığımız ve sağlığımız için doğru iç çamaşırlarını seçebiliyor muyuz? Doğru iç çamaşırı seçiminde size yardımcı olacak altın kuralları şöyle sıralayabiliriz:

Rahat ve sağlıklı kumaşlar
Eğer iç çamaşırınız şık olduğu kadar rahat ve sağlığınıza zarar vermeyecek türden olsun istiyorsanız pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Özellikle teni hassas olan kişilerde naylon kumaşlar alerjiye neden olabiliyor. Cildiniz hassas olmasa bile yaz aylarında naylon kumaşın teri emmemesi hem cildinizi terletir hem de ıslaklığıyla rahatsızlık verir.

Bunun sonucunda da yaz aylarında daha çok yaşanan mantar enfeksiyonları görülür. Kumaşın çeşidi kadar bedene uygun olması da önemlidir. Sırf hoş durduğu için giyilen dar çamaşırlar sadece vücudun şeklini bozmakla kalmaz, egzama gibi rahatsızlıklara da sebebiyet verir. Yani yaz-kış demeden pamuklu çamaşırları tercih etmek gerekiyor.

Göğüslerinizin nasıl görüneceğine siz karar verin!
Bazı kadınlar göğüslerinin büyüklüğünden şikayetçi olurken bazıları da küçüklüğünden şikayetçi. Artık ikisinin de çözümü var, göğüslerinizle barışın. Göğüslerinizin küçüklüğünden yakınıyorsanız balkon tarzı sütyenlerle göğsünüzün daha dik ve dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Diğer seçenek de klasik bir yöntem olan dolgulu sütyenleri tercih etmek olacaktır.

Sorun iri göğüslerinizin sütyenden taşması ve rahatsızlık vermesi ise göğsünüzü saran sütyenleri tercih etmelisiniz. İri göğüslerinizin görüntüsünden rahatsız oluyorsanız bunun için de toparlayıcılar tam size göre. Toparlayıcı sütyenler göğüsün taşmasını engeller ve daha küçük görünmesini sağlar.Sütyen askısı da önemli bir nokta. Fazla gevşetilen askılar sarkık bir görünüme sebep olabileceği gibi, dikleştirmek için kürek kemiğinin üzerine kadar çekilen askılar da omuzların tahriş olmasına ve rahatsızlığa neden olur. Unutmayın ki seçtiğiniz sütyeni tüm gün üstünüzde taşıyacaksınız. Şık diye tercih edilen vücuda uyumsuz sütyenler sizi tüm gün rahatsız edecektir. Hem bedeninize uygun hem de sizi iyi hissettirecek seksi sütyenleri tercih etmelisiniz.

Seksi kalçalarda çamaşır izi olmasın!
Özellikle yazın giyilen ince kumaşlı kıyafetler, iç çamaşırı dikişlerini olduğu gibi meydana çıkarır. Bir de açık renk kumaşlı kıyafetler vardır ki çamaşırlarınızı olduğu gibi belli ederek sizi zor durumda bırakabilir. Burada dikkat edilmesi gereken dar kıyafetlerde dikişsiz slip veya tanga tercih edilmelidir. Ayrıca beyaz bir kıyafet seçtiyseniz ten rengi çamaşırlar doğru seçim olacaktır.

Unutmadan tanganın çok sık kullanılmaması gereken bir iç çamaşırı olduğunu hatırlatayım. Tene olan teması yüzünden bir süre sonra jinekolojik sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.

Renkli çamaşırlar sağlıksız mıdır?
Kadınlar iç çamaşırı alırken daha çok göz kamaştırıcı renkleri tercih ediyor. Dantellerle süslenmiş siyah, pembe, kırmızı, mor çamaşırların daha fazla rağbet gördüğü bir gerçek. Peki renkli çamaşırlar sağlıksız mı?

Burada dikkat etmeniz gereken tek püf nokta çamaşır için kullanılan boya. Satın alma kararından önce mutlaka çamaşırın boyasının doğal olup olmadığını öğrenin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: