İÇKİ İÇENLER FİŞLENİYOR MU?

Kayseri polisi içkili mekanlarda içki içenlerin kamerayla kaydedilmesi iddialarına yanıt verdi

Magazin

İÇKİ İÇENLER FİŞLENİYOR MU? Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, 'Polis içki içenleri fişliyor' iddialarına, "içkili yerlerdeki vatandaşlarımızın fişlenmesi veya kameraya kaydedilmesi söz konusu değildir" cevabını verdi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, iddia ile alakalı olarak şu ifadelere yer verildi:

"Kayseri 1.Sulh Ceza Mahkemesinin 15/10/2010 tarih ve 2010/830 nolu arama kararına istinaden 'muhtemel asayiş ve terör olaylarının önüne geçebilmek, ilimizdeki huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik eylemleri engellemek, suç işlenmesini önlemek, işlenen suçların faillerini yakalamak, firari şüphelileri ve aranan şahısların yakalanabilmesi' için İlimiz Polis Sorumluluk Bölgesinde 16/10/2010 günü 19.00-23.00 saatleri arasında içkili ve içkisiz olmak üzere 15 adet işyerinde ve bu yerlerde bulunan şahısların kimlik kontrolleri yapılmak suretiyle üstleri, araçları ve eşyaları aranmıştır.
Uygulamaya katılan ekiplerimizin tümünde uygulama esnasında bir suç unsuru tespit edildiğinde kaydetmek üzere kamera bulunmaktadır. Haberlerde iddia edildiği gibi içkili yerlerdeki vatandaşlarımızın fişlenmesi veya kameraya kaydedilmesi söz konusu değildir. Söz konusu tarihte de aramaya katılan ekiplerimiz herhangi bir suç ve suçluya müdahale etmedikleri için kamera kaydı yapılmamıştır.

Konu ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüzden resmi bir bilgi talebinde bulunulmamıştır. Usulüne uygun bilgi talebinde bulunulduğu takdirde tüm bilgi ve dokümanlar yasalar çerçevesinde talep edene verilmektedir.
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla suç işlenmesinin önlenmesine yönelik olarak yapılan bu tür rutin çalışmalar geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de devam edecektir."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: