İÇKİYİ EFENDİ GİBİ İÇMEYEN SUÇLU

Şahan Gökbakar, “Yavşak komedi filmleri gişe yapıyor” diyen Okan Bayülgen’i eleştirdi. Bayülgen’in oyunculuğunu beğenmediğini söyleyen Gökbakar, sanatçı-magazinci gerilimi için, “Magazincileri değil, içkiyi efendi gibi içemeyenleri suçlu buluyorum. Kimsenin kimseye vurmaya hakkı yok” dedi.

Magazin

İÇKİYİ EFENDİ GİBİ İÇMEYEN SUÇLU Okan Bayülgen’in “Kanal-i-zasyon”u gösterime girdi, Şafak Sezer’in “Kolpaçino”su da 29 Ekim’de (bugün) izleyiciyle buluşacak. “Kanal-ı-zayson”u izlediniz mi?

Yok, izlemedim. Şafak Sezer, kaliteli komedi yapıyor ve gişeleri de ortada zaten. “Kanal-i-zasyon”u yapan Alper Mestçi ise benim daha önce beraber televizyon programı yaptığım, kafası çok iyi çalışan, mizah yönünden özellikle medyatik durumların eleştirisi konusunda çok başarılı birisi. İnşallah yaptığı filmde de başarılı olur.

Okan Bayülgen için ne düşünüyorsunuz?

Okan Bayülgen’i oyuncu olarak çok beğenmiyorum.

Neden?

Çünkü Okan Bayülgen iyi bir şovmen. Tamam, devlet tiyatrosu oyuncusu, oyunculuk mezunu falan ama ben oyunculuğundan pek haz etmiyorum. Benim tarzım değil. Herkes herkesi beğenmek zorunda da değil.

Ancak şunu söylemek isterim; “Kanal-ı-zasyon”un temel konusu, televizyondaki saçmalıklar. Televizyon dünyasının içinde olup, yapılmaması gereken bütün saçmalıkları yapıp, sonra geriye çekilip, entelektüel bakış açısıyla “Yapılanlar ne kadar saçma! Ne kadar ucuz işler yapılıyor!” demek bana pek samimi gelmiyor. Unutmasın ki zamanında Banu Alkan’ı televizyona çıkarıp, dudağından öpen de kendisiydi.

Zaten kendisi de bir şovmen ve bu döngünün içinde. Dışına çıkıp eleştiremez. Bunu doğru bulmuyorum.

Okan Bayülgen “Yavşak komedi filmleri gişe yapıyor” diye bir açıklama yaptı. Kızdınız mı?

Okudum. Gişe yapan komedi filmleri birkaç tane. Biri Cem Yılmaz’ın filmi, diğeri benim filmim, bir de şafak Sezer’in filmi var. Üç kişi komedi filmi yapmış. Üçümüzün de yaptığı “yavşak komedi” filmi oluyor! Okan benim gözümde, entelektüel anlamda doğruları olan birisi falan değil. Benim gözümde bir şovmen o. Magazinin içinde var olup, magazine laf eden, entelektüel doluluk ve doğruluktan söz edip, bütün entelektüel konuklarını sabahın 4’ünde programına alan, ondan öncesini magazinel konuklarla geçiren bir şovmen.

KİMSENİN KİMSEYE VURMAYA HAKKI YOK

Son zamanlarda magazincilerle sanatçılar arasında yaşanan gerginlik için neler söylemek istersiniz?

24 yaşında popülerliği yakaladım. Beş yıl içerisinde ne alkollü görüntüm çekildi, ne de bir magazincinin terörist saldırısına maruz kaldım. Gece çalışan magazinci arkadaşların hepsi bir değil. Bazıları çok tahrik edici konuşuyor, ağzının içine mikrofonu tutuyor, uzun süre peşinden koşup takip ediyor. Konuşmayacak birini o kadar uzun süre takip etmenin manası yok. Bu durum sinir bozucu. Ancak ben magazincileri suçlu bulmuyorum. ıçkiyi efendi gibi içemeyenleri suçlu buluyorum. Kimsenin kimseye vurmaya hakkı yok.

UĞUR YÜCEL OLAYINDA MAGAZİNCİLER HAKSIZ

Yani magazinciler haklı?

Magazinci arkadaşlarımızın, gecenin köründe Taksim’de içen, dağıtan arkadaşlara bir nebze olsun daha saygılı davranması gerekiyor. O arkadaşların da, magazincilere böcek gibi davranıp, onlara vurup, küfürler savurması hoş şeyler değil. Sonuç olarak “kime daha yakınsın” diye sorarsanız, magazincilerin haklı olduğuna daha yakınım diyebilirim.

Hiç kimse, kimsenin annesine, babasına küfür etmesin ve vurmasın. Uğur Yücel olayı ise başka... O konuda magazinciler haksız, çünkü onu düşürdüler. Gecenin köründe tek başına yürüyen bir adamı o kadar süre takip etmenin manası yok. Konuşmuyor zaten! Konuşmuyorsa, “iyi akşamlar” deyip uzaktan çekersin. Ama kameraya vurmak, saldırmak doğru değil. Özellikle bunu genç oyuncular yapıyor. Ben, fiziksel bir eyleme geçildiği anda magazincileri haklı buluyorum.

MADEM DUYARLILAR ÜLKEDEKİ OLAYLARI PROTESTO ETSİNLER

Biliyorsunuz, ünlülermagazincileri protesto etmek için gazeteye tam sayfa ilan verdi. Bu eylem hakkında ne düşünüyorsunuz?

50 kişinin toplanıp olayı protesto etmesi hoş değil bence. Neyi protesto ediyorsun? Protesto ettiğin insanlar zamanında her aradığında yanına gelip seni çeken insanlar değil miydi? Sen öncekendini protesto et kardeşim! Bu ikiyüzlülük. Madem bu kadar duyarlı 50kişi var, ülkedeki olayları neden protesto etmiyorsunuz? Bir haberciye, bir magazinciye“terörist” gibi ağır cümleler edilir mi? Soru sorana medeni bir şekilde cevap verirsen ya da “Konuşmayacağım” dersen muhabbetnereye kadar ilerler ki? Sensertleşirsen, onlar da ellerindeki gücü kullanır. Bu kadar basit.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: