İçsesiniz size ne söylüyor?

İçses birçok insanın en yakın arkadaşı hatta bazen de düşmanıdır. Siz sussanız da o durmaksızın konuşur. Hep bir şeyler söyleyerek nadiren sizi yanıltır ama çok yerde de güç verir. Bu yüzden günde bir saatinizi en azından onu dinlemeye ayırın. Onun da sizinle konuşmaya ihtiyacı var.

Yaşam

İçsesiniz size ne söylüyor? Kimileri adına içindeki çocuk der, kimileri, önsezi bazıları da içimde başka biri var diye tasvir ederler. Oysa içinizdeki sizin aklınızdır. Yönetiminizi ele alan bir sezinizdir, kalbinizdir, beyninizdir. Bu yüzden onu dinlemeyenler daha çok hata yaparlar.

İnsan hayatının günlük işleri arasında koşuştururken arada bir durup düşünmeli. Çünkü buna herkesin ihtiyacı vardır. Düşünmek hayal kurmak, fikir yürütmek demek olunca hayatın rengi değişir. Çünkü hayal kurmak başarılı işler yapmanın ilk projesini akılda çizmektir.

İnsanın en büyük dert ortağı ve güvenebildiği kişi yine kendisidir. Bu sebeple ruhunuzu rahatlatacak, içinizi boşaltacak, konuşma ihtiyacınızı giderecek en sağlam kişi sizsinizdir. İç sesinizle transa geçin. Eminim size söylemek için biriktirdiğin tonlarca şey vardır. Lakin bir süre sonra onu tekrar kasasına kilitleyin ve harekete geçin. Fazla düşünce de insanın aklını karıştırır çünkü.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: